ایجاد کلینیک تخصصی حقوق در دانشگاه میبد/تدوین طرح جامع دانشگاه

ایجاد کلینیک تخصصی حقوق در دانشگاه میبد/تدوین طرح جامع دانشگاه

یزد ـ رئیس دانشگاه میبد با اشاره به اینکه این دانشگاه قطب رشته حقوق در استان یزد است، گفت: به زودی در این دانشگاه کلینیک تخصصی حقوق راه اندازی می شود

به گزارش خبرنگار مهر ، عباس کلانتری امروز در نشستی خبری با اشاره به سابقه فعالیت دانشگاه میبد از سال 74 تاکنون اظهار داشت: این دانشگاه که یکی از دانشکده های دانشگاه یزد به شمار می رفت، از سال 92 به دانشگاه ارتقاء یافت و با سه دانشکده الهیات، علوم انسانی و فنی و مهندسی فعالیت خود را آغاز کرد.

وی با بیان اینکه این د انشگاه اکنون در رشته هایی نظیر حقوق تا مقطع دکترا دانشجو می پذیرد، افزود: دانشگاه میبد قطب رشته حقوق است و تلاش شده معلومات و مهارت های علمی این رشته نیز ارتقاء پیدا کند.

کلانتری عنوان کرد: در این راستا مجوز یک کلینیک حقوقی دریافت شده که تا دو هفته دیگر به طور رسمی راه اندازی می شود.

رئیس دانشگاه میبد ادامه داد: خدمت رسانی به مردم در این کلینیک همچنین کسب تجربه و کارورزی دانشجویان در مقاطع مختلف از اهداف راه اندازی این رشته است.

کلانتری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت های عمرانی این دانشگاه خاطرنشان کرد: سال گذشته اعتبارات ملی جذب و برخی پروژه ها اجرا شد و امسال نیز بخشی از اعتبارات جذب شده اما چون عمده آنها اوراق مشارکت هستند، در حال حاضر از توان و ظرفیت خیران استفاده می کنیم.

وی افزود: در همین راستا 13 پروژه عمرانی در دانشگاه میبد فعال است که بخشی از آنها هفته دولت امسال مورد بهره برداری قرار می گیرد.

کلانتری در پاسخ به سئوال مهر در مورد کمبود کتاب و منابع در کتابخانه دانشگاه میبد به ویژه در رشته حقوق بیان کرد: دانشجویان رشته حقوق در ترم های آخر چون قصد شرکت در آزمون وکالت یا فوق لیسانس یا سایر آزمون های مرتبط را دارند، تعداد زیادی از کتابها را به امانت می گیرند بنابراین برخی منابع در کتابخانه برای استفاده سایرین وجود ندارد.

وی افزود: البته سال گذشته 3 هزار عنوان کتاب تهیه و به کتابخانه تزریق شده که این میزان آمار قابل توجهی است ضمن اینکه دانشجویان می توانند کتابهای مورد نیاز خود را به گروه سفارش دهند تا تهیه شود و از طریق کتابخانه در اختیار آنها قرار گیرد.

کلانتری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه طرح جامع دانشگاه میبد تهیه شده و تا سال 1404 آمار دانشجویان میبد به 4 هزار نفر می رسد، عنوان کرد: اکنون ظرفیت این دانشگاه تکمیل است و برای جذب دانشجو نیاز به برخی اقداماتی که اکنون توسط برخی دانشگاه ها انجام می شود، نداریم اما علاقمندی ما، جذب دانشجویان بومی با رتبه خوب و سطح علمی بالا است زیرا جذب این دانشجویان، سطح علمی دانشگاه را ارتقاء می دهد که این نکته بسیار مهمی است.