مرگ مرموز اپستین؛ چند نفر با شنیدن خبر مرگ میلیاردر آمریکایی نفس راحت کشیدند؟

خودکشی جفری اپستین گرداننده شبکه وسیع قاچاق جنسی کودکان در زندان تئوری‌هایی در مورد قتل وی را به وجود آورده است.

خبرگزاری میزان- خودکشی جفری اپستین گرداننده شبکه وسیع قاچاق جنسی کودکان در زندان تئوری‌هایی در مورد قتل وی را به وجود آورده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان ؛ «جفری اپستین» میلیاردر آمریکایی متهم به فساد جنسی که در انتظار تشکیل دادگاه در زندان به سر می‌برد، در اثر خودکشی جان خود را از دست داد.


خبر مذکور که روز شنبه منتشر شد، اگرچه سبب ناراحتی افراد زیادی نشد اما دلیل خوشحالی از این خبر تنها محدود به پایان زندگی یک فرد جنایتکار نبوده است.

مرگ اپستین ۶۶ ساله متهم به قاچاق جنسی دختران زیر سن قانونی بر اثر خودکشی در سلولش در زندان «منهتن» نیویورک در حالی توسط مقامات زندان نیویورک تایید شد که جزئیاتی از این حادثه ارائه نشده است.

مرگ مرموز اپستین؛ چند نفر با شنیدن خبر مرگ میلیاردر آمریکایی نفس راحت کشیدند؟


این میلیاردر آمریکایی به دلیل مخالفت دادستانی آمریکا با پذیرش قرار وثیقه برای آزادی موقت تا زمان برگزاری دادگاه در زندان به سر می‌برد. علت این حکم دادستانی پرداخت پول به شاهدان احتمالی این پرونده توسط اپستین بوده است.


مرگ ناگهانی اپستین که براساس گزارش‌ها ارتباطاتی با «بیل کلینتون» رئیس جمهور پیشین و «دونالد ترامپ» رئیس جمهور فعلی آمریکا و شماری از دیگر مقامات آمریکایی داشته، سبب طرح تئوری‌هایی در مورد مرگش شده است.


راشاتودی با اشاره به منطقی بودن طرح این تئوری‌ها، این سوال را مطرح کرده است که؛ او دقیقا چه چیزی را می‌دانسته و چگونه چنین زندانی پر اهمیتی که دارای اطلاعات مهمی نیز بوده توانسته تحت نظارت‌های سختگیرانه در مورد خودکشی در زندان، خودش را کشته باشد؟


براساس گزارش‌ها اپستین حوالی ساعت ۶:۳۰ صبح روز شنبه در سلولش در زندان نیویورک در حالی پیدا شد که خود را از سقف حلق آویز کرده بود. وی به بیمارستان منتقل و در نهایت مرگش در بیمارستان رقم خورد.

مرگ مرموز اپستین؛ چند نفر با شنیدن خبر مرگ میلیاردر آمریکایی نفس راحت کشیدند؟


او که از ۲۳ جولای (یک مرداد) به دلیل تلاش برای خودکشی تحت نظارت‌های شدید جلوگیری از خودکشی قرار داشت، پس از یک هفته مجددا به سلولش بازگردانده شد.
از سوی دیگر گزارش‌ها حاکی از آن است که اپستین چندی پیش نیز مدعی شده بود فردی قصد داشته در زندان وی را به قتل برساند.


رسانه‌های آمریکایی بر این باورند که سیستم زندان‌های آمریکا مسئول مرگ اپستین هستند و این حادثه را شکستی سیستماتیک برای زندان‌های آمریکا می‌دانند.


تحلیلگران سیاسی خودکشی اپستین آن هم در حالی که تحت نظارت سختگیرانه ضد خودکشی قرار داشته و دائما توسط دوربین‌ها و شنود‌ها حرکات و اصواتش چک می‌شده را مشکوک دانسته و بر این باورند که حضور اپستین در دادگاه احتمالا منجر به بروز دردسر‌هایی برای دوستان قدرتمندش می‌شده است. اما مرگ او سبب آرامش چه تعداد از این دوستان ثروتمند و قدرتمندش که در بخشی از فعالیت‌های غیرقانونی اش مشارکت داشتند، شده است؟

مرگ مرموز اپستین؛ چند نفر با شنیدن خبر مرگ میلیاردر آمریکایی نفس راحت کشیدند؟


با وجود وعده مقامات آمریکایی در مورد ادامه تحقیقات در مورد پرونده اپستین و همدستانش، به نظر می‌رسد این پرونده که مرز‌های داخلی آمریکا را در نوردیده و به موضوعی جهانی مبدل شده، به رازی در تاریخ آمریکا مبدل خواهد شد.


راشاتودی رازآلود بودن مرگ این سرمایه دار آمریکایی به دلیل حفاظت از شمار زیادی از افراد را با ترور «جان اف کندی» رئیس جمهور آمریکا همانند دانسته و نوشت راز این خودکشی با ترور رمزآلود کندی رقابت می‌کند.