نهادینه شدن فرهنگ استاندارد با کمک رسانه ها ممکن می شود

نهادینه شدن فرهنگ استاندارد با کمک رسانه ها ممکن می شود

قزوین- مدیرکل استاندارد استان قزوین گفت: رونق تولید و نهادینه شدن فرهنگ استاندارد در جامعه با کمک رسانه ها ممکن می شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، سیروس صارمی مدیرکل استاندارد استان به همراه نایبی مدیر روابط عمومی این اداره روز یکشنبه با حضور در خبرگزاری مهر استان قزوین از تلاش همکاران این رسانه در عرصه خبر و اطلاع رسانی تشکر و قدردانی کرد.

صارمی بیان کرد: برای ترویج فرهنگ استاندارد در جامعه نیازمند مشارکت رسانه ها هستیم و از همه کسانی که در این راه همراه ما هستند تشکر می کنیم.

خبرگزاری مهر در ترویج فرهمنگ استاندارد همراه خوبی است

مدیرکل استاندارد استان قزوین یادآورشد: خبرگزاری مهر در ترویج فرهنگ استاندارد در استان همراه بسیارخوبی برای ما محسوب می شود و شما کمک کرده اید تا ما به اهداف خود برسیم.

صارمی بیان کرد: در عرصه جایگاههای سوخت بازرسی نازل های سوخت را آغاز کرده ایم و از مجموع ۱۰۰۰ نازل در ۸۴ جایگاه تاکنون بازرسی ۸۲۰ نازل به پایان رسیده است.

وی اظهار داشت: تا آخر مرداد ماه بازرسی نازل جایگاههای سوخت به پایان می رسد و اگر نواقصی داشته باشد رفع خواهد شد.

صارمی افزود: در سال جاری سه دوره بازرسی نازل ها صورت خواهد گرفت و تا آخر مرداد ماه دوره اول تمام خواهد شد.

واحدهای نمونه استاندارد معرفی می شوند

مدیرکل استاندارد استان قزوین بیان کرد: در راستای تشویق تولیدکنندگان به رعایت استاندارد و کیفی سازی تولیدات در واحدهای خود همایش معرفی و تجلیل از صنایع شاخص در مهرماه برگزار خواهد شد و چون ثبت نام از طریق سایت صورت می گیرد پالایش سخت تر شده و شاید تعداد کمتری نسبت به سال گذشته انتخاب شوند.

وی اضافه کرد: در این مراسم یکی از مسئولان کشوری حضور خواهد یافت و دو واحد نمونه کشوری نیز معرفی و تجلیل خواهد شد.

صارمی اظهارداشت: رعایت حد مجاز آلاینده ها و دریافت گواهی استاندارد از دیگر برنامه های شاخص است که در دستور کار قرار دارد و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، جهاد کشاورزی و اداره استاندارد یک سامانه مشترک تعریف شده و برای تشخیص محصول سالم جایگاهی با کمک شهرداری تعیین شده تا این کار صورت گیرد.

وی بیان کرد: با این کار محلی برای عرضه محصولات سالم کشاورزی توسط کسانی که گواهی تولید آن را دارند هم ایجاد خواهد شد تا دسترسی مردم به این محصولات تسهیل شود.