مراسم دعای عرفه در نقاط مختلف استان بوشهر برگزار شد

مراسم دعای عرفه در نقاط مختلف استان بوشهر برگزار شد

بوشهر - آیین پرفیض و نورانی دعای عرفه روز یکشنبه همزمان با سراسر کشور باحضور گسترده و پرشور مردم مومن و متدین استان بوشهر برگزارشد.

به گزارش خبرنگار مهر ، همزمان با سراسر کشور و در روز عرفه، روز نیایش و دعا، محافل دعای پرفیض و معنوی  با حضور مردم خداجو و مومن در استان بوشهر برگزار شد.

به همین مناسبت مراسم باشکوه دعای عرفه  همراه با مداحی با  حضور جمع کثیری از اقشار مختلف مردم خداجو و دریادل گناوه در مصلی جمعه این بندر  برگزار شد.

شرکت کنندگان در این آیین معنوی در فضایی از معنویت با پروردگار خود به زمزمه و راز و نیاز و نیایش پرداخته و از درگاه احدیت طلب عفو و بخشش کردند.

دوستداران اهل بیت (ع) و عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) در این آیین معنوی  همنوا با هم دعای سالار و سرور. شهیدان در صحرای عرفات را به یاد آن امام مظلوم قرائت کردند و

برای همه مسلمانان و مظلومان جهان دعا کردند

همزمان با مصلی جمعه این دعای پرفیض در امامزاده سلیمان بن علی (ع)، فاطمیه، مرقد سید رضا کاظمی از سادات جلیل القدر گناوه برگزار شد.

روز عرفه، روزنیایش،خودشناسی،بازخوانی اعمال و کردار،تداعی معرفت نسبت به حق تعالی و روز اعتراف به گناهان و یکی از روزهای سفارش شده خدا است ودر این روز انسان با دعا و

نیایش علاوه بر طلب عفو از خداوند متعال ارتباط خود را با معبود بیشتر می‌کند.

پیشوایان دینی و امامان معصوم (ع)  مردم به را به  راز و نیاز و تقویت پیوند با سرچشمه کمالات در این روز تشویق و سفارش کرده اند.

امام حسین(ع) در این روز با استفاده از فضای معنوی روز عرفه در صحرای عرفات و در دامنه کوه جبل‌الرحمه مناجات زیبای خود را زمزمه کرده و مرسوم است که

این دعای شریف در بین شیعیان در این روز گرامی قرائت شود و با استفاده از دعاهای ملکوتی حضرت امام حسین (ع) مردم در تقویت رابطه با خداوند تلاش می کنند.