محل‌های برگزاری جشنواره تئاتر فتح خرمشهر نیاز به بازسازی دارند

محل‌های برگزاری جشنواره تئاتر فتح خرمشهر نیاز به بازسازی دارند

خرمشهر- دبیر بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر گفت: فضاهای اجرای نمایش‌های این جشنواره اعم از فضای بیرونی و درونی سالن‌ها، نیاز به مرمت و بازسازی دارند.

به گزارش خبرنگار مهر ، حمیدرضا آذرنگ عصر امروز در نشست برنامه‌ریزی برای برگزاری بیست و دومین جشنواره فتح در سالن جلسات فرمانداری خرمشهر، اظهار کرد: انتظار می‌رفت بعد از برگزاری ۲۱ دوره جشنواره در هر دوره به امکانات شهرستان اضافه می‌شد و برگزاری این جشنواره در خرمشهر عامل اتفاقات خوبی برای این شهر باشد اما طی بازدیدهای اخیر این امر مشاهده نشد.

دبیر بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر به کمبودهای سالن‌های محل اجرای نمایش‌ها اشاره کرد و گفت: طی بازدید از سالن‌های محل برگزاری، محوطه‌های بیرونی شایسته برگزاری نبود و نیاز است نسبت به محوطه‌سازی و زیباسازی فضای بیرونی اقدام شود همچنین قسمت داخلی سالن‌ها اعم از اتاق گریم، واحد جداکننده و سرویس‌های بهداشتی نیز نیاز به بازسازی دارند.

وی افزود: از تمام ارگان‌ها ازجمله شهرداری و منطقه آزاد اروند درخواست می‌شود نسبت به رفع این موانع اقدام کنند و حداقل کاستی‌ها در محل برگزاری افتتاحیه و اختتامیه مرتفع شوند.

آذرنگ در ادامه از رایزنی برای نصب ۱۰ بیلبورد خبر داد و افزود: هر سالن باید شناسنامه داشته باشد و نمایش‌هایی که قرار است در هرروز در این سالن‌های اجرا شود از طریق بیلبوردها اطلاع‌رسانی شوند.

وی بر لزوم فضاسازی در سطح منطقه برای برگزاری باشکوه جشنواره تأکید کرد و گفت: این توقع وجود دارد که یک ماه قبل از تاریخ برگزاری جشنواره فتح، خرمشهر به استقبال جشنواره برود و مبادی ورودی شهرستان، جنب‌وجوش شهری از این رویداد بزرگ فرهنگی خبر بدهد.

دبیر بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر در ادامه خواستار مشارکت پررنگ آموزش‌وپرورش شد و گفت: مدتی است در سطح ملی ارتباط آموزش‌وپرورش با رویدادهای هنری کمتر شده است و مدارس خود را از برگزاری جشنواره‌ها جدا کرده‌اند که انتظار می‌رود با توجه به اهمیت بخش فرهنگ برای جامعه آموزش‌وپرورش خرمشهر ورود جدی به این مقوله داشته باشد و اجرایی ویژه دانش آموزان نیز در نظر گرفته‌شده است.