سراسر ایران برای خواندن دعای عرفه گردهم آمدند/ طنین لبیک یا حسین (ع)‌ در مصلی تهران+ تصاویر

مراسم پرفیض دعای عرفه در سراسر ایران با حضور پرشور مردم برگزار شد.

مراسم پرفیض دعای عرفه در سراسر ایران با حضور پرشور مردم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ، نهم ذی الحجه خواندن دعای امام حسین(ع) در روز عرفه است که بعد از نمار ظهر و عصر قرائت می شود. اما این اتفاق فرصتی دست نیافتنی است که در این روز برای بندگان خدا مهیا می‌شود تا بتوانند دل‌هایشان به پروردگار جهانیان نزدیک تر کنند.

دعای عرفه

یکی از اعمالی که در این روز تاکید شده خواندن دعای امام حسین (ع) در روز عرفه است که همه مسلمانان این اعمال را انجام می‌دهند و مناطق مختلف این مراسم انجام می‌شود.

از صحرای عرفات و کربلای معلی گرفته تا در شهرهای مختلف ایران که همه گردهم آمده و دعای امام حسین (ع) را می‌خوانند.

مراسم‌ دعای‌ عرفه در مصلی تهران

مراسم‌ پر‌فیض‌ دعای‌ عرفه روز یکشنبه ۲۰ مرداد مصادف با روز عرفه با انبوه جمعیتی از مردم تهران در شبستان مصلی تهران با سخنرانی و مداحی حجت الاسلام والمسلمین پناهیان برگزار شد.

دعای عرفه

در ابتدای این مراسم آیاتی از سوره حج، بیاناتی از مقام معظم رهبری درباره روز عرفه ٬مراسم‌عرفات٬ حج‌ و‌ عید قربان قرائت شد.

همچنین نوای دلنشین لبیک یا حسین (ع)‌ فضای شبستان مصلی تهران را عطرآگین کرد.

دعای عرفه

ذکر یا حسین (ع) این مراسم را مزین کرد و پس از قرائت زیارت عاشورا، قرائت دعای عرفه برگزار شد.

در ‌حاشیه ‌این مراسم شرکت کنندگان ‌در‌ مراسم پر‌‌فیض‌ دعای عرفه ‌شهدای شبستان ‌مصلی تهران ‌را‌ با ‌قرائت‌ فاتحه‌ای‌‌ زیارت ‌کردند.

مراسم‌ دعای‌ عرفه در بازار صنف لباس فروشان

از حدود ساعت ۱۵ به دلیل تراکم جمعیت پلیس راهنمایی و رانندگی مسیر چهار راه مخبر تا میدان امام خمینی (ره) را بست. این در حالی بود که هنوز دعای عرفه آغاز نشده بود. شاید این روز هم مانند ایام ماه رمضان یکی از ساده‌ترین مهمانی‌ها با خداست؛ با این تفاوت که در این مهمانی همه مهمانان دور هم جمع هستند.

حالا آن‌هایی که در ماه رمضان بهره نبردند، آمدند تا با دعای عرفه هم زبان اربابشان سید الشهدا و مهیای محرم شوند.

دعای عرفه

روضه‌های ابتدایی حاج منصور ارضی حال و هوای بازار تهران را حال و هوای عرفات و بین الحرمین کرد.

تشریح اعضای بدن که همگی مخلوق خداست و خدا را عبادت می‌کند در دعای عرفه یادآور کربلاست؛ یادآور روزی است که تمام اعضای بدن سید الشهدا در راه خدا فدا شد. بیهوده نیست که بسیاری عرفه را مقدمه محرم می‌دانند.

هر کس با حال و هوای خاص خود به این مراسم آمده؛ یکی از حاضران در مراسم پر فیض دعای عرفه در صنف لباس فروشان گفت: دو سال پیش در چنین روزی دعای عرفه را در عرفات خواندم. حالا هر سال با همسرم به مراسم دعای عرفه می‌آییم و یاد آن روز را زنده می‌کنیم.

مراسم‌ دعای‌ عرفه در حرم عبدالعظیم حسنی (ع)

همچنین در حرم عبدالعظیم حسنی (ع) مردم به خواندن دعای عرفه پرداختند. این مراسم کوچک و بزرگ و پیر و جوان نمی‌شناسد همه عاشقانه در این مراسم حاضر می‌شوند. حجج اسلام میرزامحمدی و منصور باقربیگ دعاخوانی این مراسم را برعهده داشتند.

سراسر ایران برای خواندن دعای عرفه گردهم آمدند/ طنین لبیک یا حسین (ع)‌ در مصلی تهران

شبکه‌های مختلف سیما به پخش مراسم پرفیض دعای عرفه در صحرای عرفات، حرم مطهر احمد بن موسی (ع)، کربلای معلی، حرم مطهر حضرت معصومه (س)، حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و حرم امام رضا (ع) پرداختند.

برای دیدن تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنید