ژئو پارک قشم یکی از عجایب جزیره

رپورتاژآگهی ژئو پارک قشم جزیره قشم یکی از شهرهای توریستی ایران محسوب می‌شود که سالانه بسیاری از گردشگران را به سوی خود جذب می‌کند، می‌توان گفت بیشترین دلیل سفر مردمان به این جزیره قشم وجود اماکنی عجیب در آن است. امروز می‌خواهیم از یکی از مهم ترین عجایب این جزیره صحبت کنیم، از ژئو پارک … نوشته ژئو پارک قشم یکی از عجایب جزیره اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.

ژئو پارک قشم یکی از عجایب جزیره

رپورتاژآگهی ژئو پارک قشم

جزیره قشم یکی از شهرهای توریستی ایران محسوب می‌شود که سالانه بسیاری از گردشگران را به سوی خود جذب می‌کند، می‌توان گفت بیشترین دلیل سفر مردمان به این جزیره قشم وجود اماکنی عجیب در آن است. امروز می‌خواهیم از یکی از مهم ترین عجایب این جزیره صحبت کنیم، از ژئو پارک قشم، پارکی که ثبت جهانی شده و برای ایرانیان اهمیتی بسیار دارد.

ژئوپارک محوطه وسیعی می باشد که مرز های آن به طور مشخص تعیین شده و چندین پدیده بارز زمین شناسی در آن واقع شده است، این محدوده باید سبب توسعه اقتصادی جامعه اطراف خود شود، همچنین در این محدوده در کنار پدیده‌های زمین شناسی امکان دارد آثار تاریخی، زیست شناسی و غیره نیز وجود داشته باشد. ژئو پارک‌ها به بالا رفتن آگاهی از تغییر اقلیم و بلایای طبیعی کمک می‌کند.

ژئو پارک قشم یکی از عجایب جزیره

جزیره قشم از پدیده های زمین شناختی بسیاری برخوردار است که بر اثر فرسایش زمین به وجود آمده و اشکال بسیار زیبایی در آن تشکیل شده است، همین امر سبب شده است که در این جزیره ژئو پارک به وجود آید، ژئو پارک قشم در بخش غربی جزیره واقع شده است و به دلیل موقعیت خوبی که دارد از اهمیت بسیاری برخوردار است، در این ژئو پارک شما شاهد تنوع بالایی از پدیده های زمین شناختی هستید و این خود باعث منحصر به فرد شدن آن می شود. این ژئو پارک زیبایی های خاص خود را دارد و بسیار دیدنی است، اگر به جاذبه های طبیعی علاقه دارید و می خواهید از این ژئوپارک دیدن کنید می توانید با استفاده از تور قشم خود را به جزیره رسانده و به راحتی به بازدید از این ژئو پارک بروید.

ژئو پارک قشم یکی از عجایب جزیره

ژئو پارک قشم در سال ۱۳۸۵ در سازمان یونسکو ثبت گردید و تحت حمایت این سازمان در آمد، در سال ۱۳۹۱  به دلیل مدیریت نادرست مدیران مربوطه و رعایت نکردن قانون های یونسکو، این ژئو پارک از لیست این سازمان خارج شد، اما با پیگیری‌های مربوطه و انجام خواسته های سازمان یونسکو ژئو پارک قشم دوباره در سال ۱۳۹۴ وارد لیست یونسکو شد، این ژئو پارک اولین ژئو پارک ایران و خاورمیانه است.

ژئو پارک قشم یکی از عجایب جزیره

در کنار دیدن و لذت بردن از جاذبه های قشم می توانید با تور ارزان کیش به این جزیره نیز رفته و از جاذبه های آن هم دیدن فرمایید، اما در نظر داشته باشید زمان مناسب برای سفر به جنوب ایران فصل های پاییز و زمستان است، اگر از گرما فراری هستید توصیه می شود در تابستان به شمال کشور سفر کنید، به طور مثال می توانید با تور مشهد به این شهر سفر کرده و از جاذبه های گردشگری آن دیدن کنید.

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/f5EoF