سفیر پاکستان در روسیه: تدابیر نظامی علیه هند بعید نیست

سفیر پاکستان در روسیه با اعلام اینکه تدابیر نظامی علیه هند بعید نیست گفت: فعلاً توجه اسلام آباد معطوف به تلاش‌های دیپلماتیک است.

سفیر پاکستان در روسیه: تدابیر نظامی علیه هند بعید نیست

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از اکسپرس نیوز، «قاضی خلیل الله» سفیر پاکستان در روسیه در سخنانی اعلام کرد که اسلام آباد احتمال روی آوردن به  تدابیر نظامی علیه هند در صورت متشنج شدن اوضاع در منطقه مورد اختلاف کشمیر را بعید نمی‌داند؛ اما فعلاً توجه خود را معطوف به تلاش‌های دیپلماتیک کرده است.

سفیر پاکستان در روسیه ضمن بیان این مطلب گفت: در حال حاضر اسلام آباد هیچ واکنش نظامی نسبت به اقدامات اخیر هند در کشمیر نشان نداده است. این کشور قصد رویارویی نظامی را ندارد به همین علت کمیته ویژه‌ای نیز برای ارائه پیشنهادات در دولت تشکیل شده است.

سفیر و 12 دیپلمات هندی در اعتراض به وضعیت وخیم کشمیر از خاک پاکستان اخراج شدند

سردار باقری در تماس تلفنی با فرمانده ارتش پاکستان: تحولات کشمیر برای ایران نگران کننده است

هند: پاکستان در قطع روابط دیپلماتیک با دهلی‌نو تجدید نظر کند

قاضی خلیل الله در ادامه افزود: پاکستان هرگز خواهان روی آوردن به تدابیر نظامی علیه هند نیست؛ اما با در نظر داشتن تجربیات گذشته و غیر قابل پیش بینی بودن رفتار هند، آماده هرگونه رویارویی با این کشور را دارد.

گفتنی است در حال حاضر روابط دیپلماتیک بین دو کشور به پایین‌ترین حد خود رسیده است و پاکستان نیز از اعزام سفیر به هند خودداری کرده است.

انتهای پیام/.