وزیر خارجه پاکستان: مردم کشمیر با وجود منع پلیس به خیابان‌ها آمدند

وزیر خارجه پاکستان گفت که مردم کشمیر علی رغم منع پلیس برای اعتراض به جنایات هند به خیابان‌ها آمدند.

وزیر خارجه پاکستان: مردم کشمیر با وجود منع پلیس به خیابان‌ها آمدند

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از ای آر وای نیوز، «شاه محمود قریشی»، وزیر امور خارجه پاکستان در واکنش به اعتراضات مردم کشمیر اشغالی ضمن اظهار همدردی گفت که تظاهرات دیروز مردم با وجود ممانعت پلیس همچنان ادامه دارد.

وی گفت: تلاش هایی برای سرکوب کشمیری ها از جمله تیراندازی به سوی مردم توسط ارتش هند در حال انجام است، همچنین باید مراقب بود که رویدادی مانند حادثه «پلواما» که منجر به اتهام علیه پاکستان شد، تکرار نشود.

شاه محمود قریشی افزود: از این بیم داریم که حادثه‌ای مانند پلواما رخ دهد و تبلیغات ضد پاکستانی مجددا شروع شود، همچنین حزب «عمر عبدالله» نخست وزیر پیشین هند نیز این اقدام را در دادگاه به چالش کشید.

رونمایی از آرم سالروز استقلال پاکستان مزین به نام کشمیر

سردار باقری در تماس تلفنی با فرمانده ارتش پاکستان: تحولات کشمیر برای ایران نگران کننده است

سفیر و 12 دیپلمات هندی در اعتراض به وضعیت وخیم کشمیر از خاک پاکستان اخراج شدند

وی اظهار داشت: در هند نیز اقدامات غیرقانونی «مودی» نخست وزیر این کشور در دادگاه ها مورد اعتراض قرار خواهد گرفت، مسئله کشمیر موضوعی است که ملت پاکستان به هیچ عنوان نباید درمورد آن تسلیم شود. روشن است که هر کسی که از کشمیر حمایت نمی کند نمی تواند دوستدار وطن باشد، مردم کشمیر نباید سرکوب شوند، پاکستان کنار کشمیری ها ایستاده است.

گفتنی است طبق اعلام منابع میدانی تظاهرات اولیه مردم کشمیر پس از اقامه نماز جمعه و از روز گذشته آغاز شد ولی اینک سراسر کشمیر اشغالی تبدیل به میدان اعتراض علیه دولت هند شده است.

انتهای پیام/.