موتورسیکلت های فاقد بیمه در صورت توقیف، ترخیص نمی شوند

تهران - ایرنا - معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور با بیان اینکه موتورسیکلت های فاقد بیمه در صورت توقیف، ترخیص نمی شوند، گفت: موتورسواران از طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث هرچه سریعتر استفاده کنند.

موتورسیکلت های فاقد بیمه در صورت توقیف، ترخیص نمی شوند
موتورسیکلت های فاقد بیمه در صورت توقیف، ترخیص نمی شوند

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس راهور نیروی انتظامی، سرهنگ عین الله جهانی افزود: طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث موتورسیکلت ها فرصتی مناسب برای حمایت های بیمه ای آنان در حوادث و تصادفات رانندگی است.

وی افوزد: حدود ١٠ میلیون موتورسیکلت در کل کشور در حال تردد هستند که ریسک استفاده از این وسیله به دلیل کم حجم بودن و ارزان بودن و امکان مانور بالا تقریبا ٢٠ برابر استفاده از خودروها است.

وی ادامه داد: بیشترین علت توقیف این موتورسیکلت ها نداشتن کلاه ایمنی و نداشتن بیمه شخص ثالث است.

جهانی با اشاره به اینکه در ٢٥ درصد حوادث رانندگی، موتورسیکلت ها مقصرند، افزود: بیمه شخص ثالث برای موتورسیکلت ها مثل خودروها اجباری است و در صورتی که موتورسیکلت مسبب حادثه دارای بیمه نامه باشند، جبران خسارت های وارد شده در حدود مقررات بر عهده بیمه گر است.

وی اضافه کرد: بر اساس طرح صندوق تامین خسارت های بدنی بیمه مرکزی ایران مقرر شد از اول اسفند و به مدت یک ماه، چنانچه موتورسیکلتی که فاقد بیمه نامه باشد متوقف شود ترخیص نخواهد شد و در صورت تصادف، اعمال قانون می شود و تا تعیین تکلیف بیمه ترخیص ممکن نیست.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا از مالکان موتورسیکلت ها خواست در مهلت باقیمانده از طرح بخشودگی جرایم دیرکردبیمه شخص ثالث هرچه سریعتر استفاده کنند.

اجتمام9105**1569

@irnaej

https://t.me/irnaej