اختصاص ۳ دستگاه اتوبوس آمبولانس برای اعزام ۳۴ زائر بیمار

ایلنا: معاون عملیات حج تمتع ۹۸ با اشاره به تشکیل کمیسیون وقوف اضطراری برای تعیین زائرانی که به دلیل شرایط جسمی و برخی بیماری‌ها نمی‌توانند به همراه کاروان‌ها اعمال…

اختصاص ۳ دستگاه اتوبوس آمبولانس برای اعزام ۳۴  زائر بیمار

معاون عملیات حج تمتع ۹۸ با اشاره به تشکیل کمیسیون وقوف اضطراری برای تعیین زائرانی که به دلیل شرایط جسمی و برخی بیماری‌ها نمی‌توانند به همراه کاروان‌ها اعمال حج را انجام دهند، اظهار کرد: بر این اساس ۳۴ زائر که در بیمارستان‌ مکه بستری بودند برای وقوف اضطراری تعیین شدند.

به گزارش ایلنا، محمود رضا فقیهی معاون عملیات حج تمتع در این خصوص گفت: روزشنبه نهم ذی الحجه  بعد از ظهر بیماران بستری شده با ۳ دستگاه اتوبوس آمبولانس مجهز به دستگاههای نوار قلب، الکتروشوک، مانیتورینگ و دو دستگاه آمبولانس مجهز  به صورت اضطراری اعمال خود را انجام دادند.

وی با اشاره به اینکه این دسته از زائران بیمار پس از چند ساعت وقوف و انجام اعمال به بیمارستان‌ بازگردانده شدند  گفت: این زائران بیمار را پزشکان متخصص، پرستاران بیمارستان  مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمردرمکه همراهی کردند.

فقیهی تصریح کرد: اعمال زائران بیمار با حضور دو روحانی کاروان مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر انجام شد.

معاون عملیات حج تمتع مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر گفت : تیم پزشکی از چند روز قبل در سرزمین منا حضور پیدا کردند و مقدمات لازم را برای ارائه خدمات درمانی و پزشکی به زائران رافراهم نمودند.

وی در ادامه گفت: خوشبختانه وضعیت سلامت همه زائران مناسب است و تمامی کادر درمانی و پرستاری در آمادگی کامل جهت  ارائه خدمات بهتر و شایسته به زائران خدا هستند.