مراسم برائت از مشرکین تبلوری ازعزت ایران بود

علیرضا رشیدیان گفت: برگزاری مراسم برائت از مشرکین تبلوری از عزت، کرامت و اقتدارملت ایران بود مراسمی که زاییده قدرت و قوت این ملت، خون شهدا، امام (ره) و رهبرمعظم انقلاب است.

خبرگزاری میزان- علیرضا رشیدیان گفت: برگزاری مراسم برائت از مشرکین تبلوری از عزت، کرامت و اقتدارملت ایران بود مراسمی که زاییده قدرت و قوت این ملت، خون شهدا، امام (ره) و رهبرمعظم انقلاب است.

مراسم برائت از مشرکین تبلوری ازعزت، کرامت و اقتدار ملت ایران بود به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، رشیدیان در حاشیه مراسم برائت از مشرکین امسال درعرفات به خبرنگاران تاکید کرد: ملت ایران در این مراسم برائت خود را از استکبار، کفار و ظالمان و نیز دفاع ازملت مظلوم فلسطین را فریاد کردند.

وی در پاسخ به پرسشی در زمینه نحوه و وضعیت خدمات‌رسانی به زائران طی امسال در قیاس با قبل اظهار کرد: در مذاکراتی که با وزارت حج عربستان و موسسه مطوفین ایرانی وزارت حج این کشور داشتیم، تمامی ملاحظات و تدابیر لازم برای پذیرایی، اقامت و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زائران برنامه ریزی شد.

رئیس سازمان حج و زیارت عنوان کرد:چنانکه روز گذشته سنگینی‌ترین ترابری برای جابجایی ۹۰ هزارزائر را داشتیم و بدون مشکلی به انجام رسید که بیش از ۱۰۰ هزار نفر از خواهران و برادران اهل سنت صبح روز گذشته و عصر مابقی زائران را آن هم در زمانی کمتراز وقت پیش بینی شده از مکه منتقل شدند.

وی عنوان کرد: امروز صبح هم زائران اهل سنت خیلی زودتر از زمان پیش بینی شده از منا به عرفات انتقال یافتند.

رشیدیان درموضوع برنامه ریزی برای رمی جمره هم گفت: به این منظور برای کاهش ازدحام و سهولت در انجام اعمال پیش بینی شده که بیش از ۵۰ درصد زائران ما شامل بانوان و افراد معذورین و ... با عنوان وقوف اضطراری به منا اعزام و صبح زود برای رمی جمره اعزام شده و باز می‌گردند.

وی گفت: هرچند برای مردان هم مسیر‌ها و ساعت‌های حرکت پیش بینی و مدیران کاروان‌ها در این رابطه توجیه شده و آموزش‌های لازم رادریافت کرده‌اند و با محاسبات دقیقی که از مشعر تا منا و منا تا رمی جمره عقبه صورت گرفته مسیر کاملا مشخص و نیرو‌های امدادی هم درمسیرمستقرو امکانات لازم هم تدارک شده است.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد:  برای آن دسته از زائرانی که به هر دلیلی اعم از بیماری و مشکل جسمی و ... توان انجام اعمال را ندارند، هیات پزشکی حج و زیارت خدمات لازم را برنامه ریزی کرده و به این منظور تعدادی از این افراد با آمبولانس و امکانات پزشکی به منا منتقل شده اند و به نیابت اعمالشان انجام می‌شود.