مراکز تجاری کاشان از وضعیت نامطلوب ایمنی برخوردار هستند

مراکز تجاری کاشان از وضعیت مطلوب ایمنی برخوردار نیستند

کاشان - مدیرعامل سازمان آتش نشانی کاشان از وضعیت نامطلوب ایمنی ۵۵ واحد تجاری در این شهرستان خبر داد و گفت: مراکز تجاری کاشان از وضعیت نامطلوب ایمنی برخوردار هستند.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمدمسعود چایچی پیش از ظهر پنج شنبه در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به بازدید کارشناسان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان از مراکز و مجتمع های تجاری این شهرستان اظهار داشت: کارشناسان ما با بازدیدهای خود مواردی همچون راه‌های ورود و خروج، سیستم‌های اعلام و اطفای حریق، انبارها و سیستم سرمایش و گرمایش و غیره را بررسی و نواقص و معایب احصاء و دستورالعمل‌های ایمنی جهت رفع نواقص به مدیر مجتمع  ابلاغ می کنند.

وی با بیان اینکه کارشناسان آتش نشانی این مراکز را با استفاده از چک لیست های مربوطه بررسی می کنند، افزود: این چک لیست دارای ۳۲ بخش اصلی است و علاوه بر ارزیابی ایمنی، آموزش ها و توضیحات لازم به مسئولان و کسبه ارائه و به ابهامات در مورو حوادث، آتش سوزی و نحوه اطفاء حریق بررسی و پاسخ داده می شود.

بازدید از ۵۶ مرکز تجاری کاشان

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان از بازدید ۵۶ مرکز تجاری در این شهرستان خبر داد و ابراز داشت: با ارزیابی این مراکز تجاری تنها یک مرکز دارای استانداردهای لازم بود و بقیه مراکز بازدید شده از شرایط نامطلوبی برخوردار بودند که این موضوع می تواند زنگ هشداری برای مدیران عامل و هیئت مدیره این مراکز تجاری مخصوصا در زمان بروز حادثه باشد.

وی با بیان اینکه به هر مرکز تجاری متناسب با شرایط آن دستورالعمل های ایمنی صادر می شود، گفت: بر اساس بازدیدهای صورت گرفته وضعیت جان‌پناه، نرده‌گذاری دستگاه راه پله، سیستم گرمایشی، راه و مسیر، خروج اضطراری، سیستم برق‌کشی و تأسیسات گاز ساختمان و غیره از حیث ضوابط ایمنی بررسی می شود.

چایچی گفت: در صورت همکاری و هماهنگی مسئولین اصناف، اداره صمت و اتحادیه های ذی‌ربط با این سازمان، می‌توان با تدوین و ابلاغ ضوابط ایمنی به هنگام صدور و یا تمدید مجوز فعالیت صنفی، مالکان و متصدیان واحدهای تجاری را ملزم به ایمن سازی این گونه اماکن کرد.