اجرای ۱۱۰ پروژه عمرانی/ طرح افق در مازندران برگزار شد

اجرای ۱۱۰ پروژه عمرانی/ طرح افق در مازندران برگزار شد

ساری - مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از اجرای ۱۱۰ پروژه عمرانی اوقاف در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی ظهر چهارشنبه در مراسم اجرای طرح افق در امامزاده عباس(ع) ساری گفت: رویکرد طرح افق، رویکرد اجتماعی، فرهنگی و مذهبی است که با خدمات رسانی بیشتر به مردم، تبلیغ کار فرهنگی صورت می‌گیرد.

وی هدف از اجرای این طرح را ارائه خدمات اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی بیان کرد و افزود: در طرح افق، از سوی امامزادگان شاخص سبد کالا بین نیازمندان مجاور به صورت مستمر، توزیع می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با اشاره به اینکه هزینه و درآمد بقاع متبرکه باید در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی بر اساس نیات واقفان پیش رود، تصریح کرد: این یک متد جدید است و راهبری جدید اوقاف نیز عملیاتی کردن همین موضوع بوده و ناظر به این موضوع است.

حجت الاسلام حیدری با اشاره به اجرای طرح افق در بقاع متبرکه گفت: در قالب این طرح بقاع متبرکه باید در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نقش تأثیرگذار داشته باشند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران افزود: طرح جامع افق که همان پیوست‌های اجتماعی و فرهنگی و قرآنی است با جانمایی و واسپاری به تشکل‌های شاخص اجرا می‌شود وتهیه پیوست‌های خدماتی، درمانی، اجتماعی، فرهنگی و آموزشی و… جز ضرورت‌های فعالیت تشکل‌ها در بقاع متبرکه است.

وی با اشاره به رتبه نخست استان در کشور از لحاظ تعداد امامزادگان، افزود: هزار و ۳۶۱ امامزاده در دیار علویان وجود دارد که از این تعداد، ۳۰۰ امامزاده شاخص هستند.

حجت الاسلام حیدری با اشاره به اجرای طرح افق در این استان  برای پنجمین بار متوالی افزود: توزیع سبد کالا بین سیل زدگان، توزیع سبد کالا در ایام نوروز  و ماه رمضان از جمله اقدامات این اداره کل در این طرح بوده است.

وی با اشاره به در دست اجرا بودن ۱۱۰ پروژه عمرانی اوقاف خاطرنشان کرد: در سال گذشته این اداره کل در اجرای برنامه های مصوب سازمان اوقاف و امور خیریه کشور موفق به کسب رتبه اول شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران ادامه داد: طرح های هدفمند مهر تحصیلی( کمک به دانش آموزان)، دست های مهربانی(کمک به فقرا) ، مهر تندرستی( هزینه دارو درمان و بیمارستان)، اعزام  زائرین به عتبات عالیات و مشهد مقدس و ... در راستای اجرای امینامه نیات واقفی است.