متلاشی شدن ۵۰ باند قاچاق مواد مخدر در اصفهان

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۵ تن مواد مخدر در استان کشف و ۵۰ باند قاچاق مواد افیونی نیز متلاشی شده است.

خبرگزاری میزان- فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۵ تن مواد مخدر در استان کشف و ۵۰ باند قاچاق مواد افیونی نیز متلاشی شده است.

متلاشی شدن ۵۰ باند قاچاق مواد مخدر در اصفهان به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان ،سردار "مهدی معصوم بیگی" صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به روز خبرنگار و اهمیت جایگاه خبرنگاران اظهار داشت: در ۱۷ مرداد سال ۷۷ شهید صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در راه رسالت خود، جانش را فدا کرد و به شهادت رسید و به همین مناسبت ۱۷ مرداد هر سال را روز خبرنگار نام نهاده اند.

وی با بیان این که خبرنگاران نقش مهم و اساسی در افزایش احساس امنیت مردم دارند، بیان کرد: وظایف پلیس را به خوبی منتقل می‌کنید و مطالبات مردم را به خوبی به پلیس منتقل می‌کنید، خبرنگاران امین مردم هستند و با رسالتی که بر عهده دارند وظایف پلیس را به جامعه منتقل می‌کنند، نقش خبرنگاران در آرامش جامعه و احساس امنیت مردم بی بدیل است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به نظرسنجی که اخیرا انجام شده و رضایتمندی مردم از پلیس اصفهان در صدر جدول رضایتمندی از دستگاه‌ها است، تصریح کرد: تردید ندارم نقش خبرنگاران در رضایتمندی مردم از پلیس اصفهان نقش حائز اهمیتی است، یک روز به نام خبرنگاران نام گرفته است، اما معتقدم هر زمانی انسان به وظایف خود عمل می‌کند باید از او تقدیر کرد و این تقدیر نباید محدود به یک روز باشد.

وی با اشاره به انهدام ۴۰ باند سرقت در ۴ ماهه اول امسال گفت: در حوزه کشف اموال مسروقه و بازگرداندن به مالکان مجموعا ۱۵ درصد افزایش داشته ایم و تعداد دستگیرشدگان نیز ۳۹ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

معصوم بیگی با بیان این که ناجا مبارزه با مواد مخدر را به عنوان کارویژه برای خود تعریف کرده است بیان داشت: پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان از ابتدای امسال تاکنون ۱۵ تن انواع مواد افیونی کشف کرده و ۵۰ باند قاچاق مواد مخدر در استان نیز متلاشی شده است.

سردار معصوم بیگی با بیان این که بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار امدادخواهی مردم از پلیس از ابتدای سال انجام شده است، گفت: برخورد با اراذل و اوباش به عنوان خط قرمز پلیس اصفهان است که برخورد با اوباش رشد ۳۸ درصدی داشته و امکان عرض اندام به اوباش در اصفهان نخواهیم داد.

سردار معصوم بیگی در ادامه گفت: با هر کسی که بخواهد قانون را نادیده بگیرد برخورد می‌شود، قدرت پلیس به پشتوانه حمایت مردم از قانون و پلیس است و امروز در شرایط خوبی از حمایت‌های مردمی هستیم، هرچقدر حمایت مردم از پلیس بیشتر باشد اقتدار پلیس در برخورد با بی قانونی و هنجارشکنی بیشتر خواهد بود.

این مقام انتظامی با بیان این که ارتقاء فرهنگ رانندگی برای موتورسواران توسط پلیس در حال انجام است، یادآوری کرد: در اصفهان و کاشان کلاس‌هایی برای آموزش موتورسواران در خصوص رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی در حال انجام است در حالی که برخورد‌های سلبی نیز انجام می‌شود، موتورسواران شرایط خاص خود را دارند، برخی از آن‌ها تنها یک موتور دارند که با آن کسب روزی می‌کنند، لذا پلیس با این افراد با رافت خود عمل می‌کند هر چند این افراد باید قوانین را هم رعایت کنند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به آسیب‌های فضای مجازی گفت: کماکان با افزایش جرم در حوزه فضای مجازی رو به رو هستیم که به مردم توصیه می‌کنم به مجرمان فرصت ارتکاب جرم ندهند، بیش از ۲۰۰ درصد برداشت غیرقانونی از حساب‌های مردم رشد داشته است، کلاهبرداری‌های اینترنتی و مزاحمت‌های اینترنتی نیز رشد داشته است هر چند اقدامات موثری نیز پلیس داشته است، طرح مقابله با فروش سلاح و مهمات غیر مجاز در فضای مجازی، طرح برخورد با اراذل و اوباش فضای مجازی نیز در دستور کار پلیس است هم چنین مقابله با کسب و کار‌های اینترنتی غیرمجاز هم در دستور کار است که عدم آشنایی عموم مردم با شگرد‌های کلاهبرداران و رواج و گسترش درگاه‌های جعلی که مردم هم نسبت به آن آشنایی ندارند یکی از دلایل عمده رشد جرم در فضای مجازی است.