آیت الله میرباقری: جمهوری اسلامی مهمترین تقابل تاریخی با تمدن غرب بود

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: عمیق‌ترین لایه‌های انسانی غرب را که واکاوی کنیم، جهت گیری متفکرانشان است که چیزی نیست جز پیاده‌سازی سکولاریسم.

آیت الله میرباقری: جمهوری اسلامی مهمترین تقابل تاریخی با تمدن غرب بود

- اخبار سیاسی -

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم ، آیت الله سید محمد مهدی میرباقری، عضو مجلس خبرگان رهبری در «دوره تخصصی افول آمریکا» که به همت پژوهشکده شهید صدر، در اردوگاه آبعلی برگزار شد، به تبیین سنت‌های الهی در تاریخ و افول قدرت‌های طاغوتی پرداخت.


وی در ابتدای جلسه عنوان کرد که از آغاز تاریخ دو جریان اصلی حول اراده‌ی انسان شکل گرفته است، جریان استکبار و جریان خضوع که این دو جریان ولایت و تبری دارند که به ولایت الهی و ولایت باطل تقسیم می‌شوند. ولایت الهی و ولایت باطل نیز تمدن‌هایی را بر معیار حق و باطل ایجاد کرده اند، که البته این ولایت الهی است که جاری است، این را هم باید بدانیم که ولایت الهی یک امر کاملا فرا تمدنی است.


عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه به سنت‌های الهی در رابطه با افول قدرت‌های طاغوتی پرداخت و گفت: یکی از سنت‌های الهی این است که دستگاه باطل به مرحله امتلا از ظلم و جور می‌رسد و مناسبات و بهره وری‌ها نیز ظالمانه می‌شود، تا جایی که عدل از مدار این سیستم خارج می‌شود، منکر‌ها معروف می‌شوند و معروف‌ها منکرتا سر حد این که اقامه‌ی منکر صورت می‌گیرد.


ایشان بعد از ارائه‌ی اطلاعات کلی در باره‌ی سنت‌های الهی در تاریخ به واکاوی ایدئولوژی و تمدن مدرن پرداخت و عنوان کرد:عمیق‌ترین لایه‌های انسانی غرب را که واکاوی کنیم، جهت گیری متفکرانشان است که چیزی نیست جز پیاده سازی سکولاریسم و جدایی از معنویات و لایه‌های فلسفی این تمدن نیز دقیقا از همین ایدئولوژی و تفکر است. این ایدئولوژی است که تبدیل می‌شود به سبک زندگی و این سبک زندگی یک تمدن را می‌سازد. از بعد از رنسانس تنها تقابلی که با این تمدن (تمدن غرب) اتفاق افتاده است جمهوری اسلامی بوده است.

مجلس خبرگان: دولت در برابر توقیف نفتکش حامل نفت ایران برخورد مناسب انجام دهد

قدردانی مجلس خبرگان از اقدام سپاه پاسداران در ساقط‌کردن پهپاد متجاوز آمریکایی

وی گفت: اگر انقلابی قرار است حادث شود باید از جنس دیگری از تمدن باشد، این انقلاب اسلامی بود که جنس تمدنش فرق داشت، نظریات شخصی مانند مارکس نیز به ظاهر خلاف تمدن غرب بود، ولی در واقع شخص مارکس هم آموزش یافته‌ی نظام آکادمیک آموزشی تمدن غرب قرار داشت، این امام خمینی (ره) بود که تحت آموزش نظام آموزشی تمدن دیگری قرار داشت و توانست چشم انداز مدینه‌ی فاضله‌ی تمدن اسلامی را برای جهانیان ترسیم کند.

انتهای پیام/