حرارت بالای ۴۰۰ درجه در ساختمان هتل آسمان

فرماندار شیراز گفت: از آنجا که اکنون حرارت در طبقات مختلف ساختمان هتل آسمان بالای ۴۰۰ درجه سانتیگراد است، احتمال ریزش ساختمان وجود دارد.

خبرگزاری مهر: محمدرضا امیری، فرماندار شیراز در مورد آخرین وضعیت ساختمان هتل آسمان اظهار داشت: عملیات اطفاء حریق توسط آتش نشانان در حال انجام است و به دلیل اینکه وضعیت ساختمان به گونه ای است که امکان ورود به آن وجود ندارد و انبوهی از تجهیزات در آنجا دپو شده، آتش نشانان اقدام به تزریق آب به ساختمان کرده اند تا عملیات اطفاء اتفاق بیفتد.

وی عنوان کرد: به طور همزمان اقدامات دیگری نیز که در شورای هماهنگی مدیریت بحران و شورای تامین به ریاست استاندار و با حضور دستگاه‌های مسئول تشکیل شده، در حال اجراست.

امیری در پاسخ به سئوال در مورد ترک خوردن ساختمان نیز بیان کرد: اکنون حرارت زیاد و بالای ۴۰۰ درجه سانتیگراد در نقاط مختلف ساختمان وجود دارد بنابراین ریزش ساختمان بعید نیست اما موضوع توسط متخصصان و آتش نشانان در حال بررسی است.

حرارت بالای ۴۰۰ درجه در ساختمان هتل آسمان

فرماندار شیراز عنوان کرد: مهم است که ساختمان درجا ریزش می کند یا به سمت اطراف که این موضوع توسط متخصصان امر در حال بررسی است.

وی خاطرنشان کرد: منطقه ای نیز به شعاع ۱۰۰ متر اعم از مناطق مسکونی، تجاری، هتل ها و ... در راستای ایمن سازی تخلیه شده و مردم در نقاط دیگر اسکان داده شدند.

امیری تصریح کرد: همه تلاش ما این است که اقدامات ایمنی را به طور کامل انجام دهیم تا در صورت ریزش ساختمان هتل، برای مردم مشکلی ایجاد نشود.

وی در مورد محدودیت های ترافیکی نیز بیان کرد: محدودیت ترافیکی تا زمانی که شرایط به طور کامل ایمن شود وجود دارد اما مردم می توانند از مسیرهای جایگزین نظیر خیابان رودکی، خیابان داوری و خیابان مکتبی استفاده کنند.

امیری از مردم نیز خواست تا به شایعات توجه نکنند و اخبار را از صدا و سیما، رسانه های رسمی و مدیریت بحران پیگیری کنند.

فرماندار شیراز همچنین با بیان اینکه احتمال بروز گازهای سمی وجود دارد، تاکید کرد: تدابیر لازم در این زمینه اندیشیده شده و جای نگرانی نیست.

وی از مردم نیز خواست تا به محوطه اطراف هتل مراجعه نکنند و به این خیابان هجوم نیاورند تا در انجام کار خللی وارد نشود.

رییس اورژانس فارس در خصوص مصدومان این حادثه یاد آور شد: حریق تا کنون ۸ مصدوم داشته که ۶ کارگر هتل آسمان به صورت سرپایی درمان و ۲ آتش نشان که به بیمارستان منتقل شدند و تاکنون یک آتش نشان از بیمارستان مرخص شده است.