دریاچه ارومیه جان زنِ ۵۲ ساله را گرفت

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: صبح امروز خانم ۵۲ ساله در محور ارومیه _ جاده شهید کلانتری، به علت عدم آشنایی به اصول اولیه شنا، دچار غرق شدگی شده و قبل از رسیدن اورژانش جان خود را از دست داد.

خبرگزاری فارس: باقر بهرامی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه دریاچه ارومیه بار دیگر قربانی گرفت، اظهار کرد: صبح امروز خانم ۵۲ ساله در محور ارومیه_جاده شهید کلانتری، به علت عدم آشنایی به اصول اولیه شنا، دچار غرق شدگی شده و قبل از رسیدن اورژانش جان خود را از دست داد.

از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۹ نفر در استان دچار غرق‌شدگی شده است

وی با اشاره به اینکه از اول فروردین امسال تا ۱۲ مرداد ماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تعداد غرق‌شدگان در استان رشد چشمگیری داشته است، اظهار کرد: در این مدت تعداد ۶۹ نفر در استان دچار غرق‌شدگی شده است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌غربی بیان کرد: این تعداد از غرق‌شدگان که به تفکیک، 29 نفر در شهر ارومیه، ۹ مورد مربوط به شهرستان خوی، دو مورد اشنویه، ۶ مورد میاندوآب، هشت مورد سردشت، دو مورد ماکو، دو مورد مهاباد، پنج مورد پیرانشهر، یک مورد بوکان، سه مورد شاهین دژ و دو مورد در چایپاره در دریاچه، سدها و رودخانه‌های استان غرق شده‌اند که با اقدامات اولیه فوریت‌های پزشکی ۲۹ نفر از این تعداد به بیمارستان اعزام شده اند و متاسفانه ۴۰ نفر نیز فوت کردند.

وی با بیان اینکه در مدت مشابه سال گذشته نیز تعداد غرق شدگان ۲۲ نفر بوده است، افزود: در مجموع در سال گذشته ۱۷ نفر در استان بر اثر شنا و رعایت نکردن اصول ایمنی غرق شده و جان خود را از دست دادند.

بهرامی با اشاره به اینکه امسال در استان آمار غرق شدگی رشد چشمگیری داشته است، بیان کرد: آشنایی با فنون اولیه شنا، آشنایی با محدودیت‌ها و رعایت آنها از ابتدایی‌ترین الزامات قبل از شنا محسوب می‌شود.