دمای هوا در برازجان به ۴۸ درجه سانتیگراد رسید

در ۲۴ ساعت گذشته با افزایش محسوس دما، دمای هوا در برازجان مرکز شهرستان دشتستان استان بوشهر به ۴۸ درجه سانتیگراد رسید.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر روز چهارشنبه گفت: در این مدت دمای هوا در شهرهای اهرم و خورموج ۴۶ درجه و عسلویه و دیلم به ترتیب دمای ۴۴ و ۴۳ درجه سانتیگراد را تجربه کردند.

پیام مساعدی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته شهرجم نیز با ۲۸ درجه سانتیگراد کمترین میزان دما را در استان بوشهر تجربه کرد.

وی ادامه داد: بررسی نقشه های هواشناسی همچنین نشـان دهنده افزایش سرعت باد شمالی در طول روز در قسمت های شمالی و مرکزی استان است.

مساعدی افزود: با این شرایط دریا در سواحل شمالی و مرکزی تا حدودی مواج و متلاطم خواهد شد.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، در طول روز وزش باد و در برخی نقاط همراه با گرد و خاک و فردا در نواحی جنوبی همراه با مه رقیق صبحگاهی پیش بینی شده است.

مساعدی ادامه داد: در این مدت جهت وزش باد شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت هشت تا ۳۲ و در مناطق شمالی و مرکزی طی ساعاتی از بعد از ظهر و شب شمال غرب با سرعت ۱۶ تا ۴۲ کیلومتر در ساعت پیش بینی می شود.

وی گفت: برای ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا در سواحل استان ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر و طی ساعات بعد از امروز تا شب در سواحل شمالی و مرکزی استان ۶۰ تا ۱۲۰ گاهی تا ۱۵۰ سانتیمتر پیش بینی شده است.

مساعدی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۲:۵۲ دقیقه بامداد، مد اول دریا ساعت ۰۹:۱۳ ، جزر دوم ساعت ۱۵:۵۷ و مد دوم ساعت ۲۲:۱۸ خواهد بود.