مالخر مونتاژکار دستگیر شد

رئیس کلانتری ۱۱۹ مهرآباد از دستگیری مالخر و اوراقچی بیش از سه هزار دستگاه گوشی تلفن همراه خبر داد.

خبرگزاری ایسنا: رئیس کلانتری ۱۱۹ مهرآباد از دستگیری مالخر و اوراقچی بیش از سه هزار دستگاه گوشی تلفن همراه خبر داد.

سرهنگ حسن نورآبادی در حاشیه دستگیری این فرد گفت: مدتی قبل ماموران پلیس از فعالیت مردی حدودا ۶۰ ساله که اقدام به خرید تلفن‌های همراه مسرقه کرده بود، باخبر شده و رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی با اشاره به تحقیقات اولیه ماموران کلانتری، اظهارکرد: در تحقیقات ماموران مشخص شد که از مدتی قبل مردی در یک خانه قدیمی مشغول به خرید و فروش گوشی‌های سرقتی بوده و با شیوه‌ای خاص امکان ردیابی تلفن‌های همراه را نیز از بین برده است.

نورآبادی با اشاره به اخذ مجوز قضایی برای دستگیری متهم، گفت: ماموران با هماهنگی‌های انجام شده در محل حاضر شده و این مالخر را دستگیر و به کلانتری منتقل کردند. همچنین در بازرسی از محل فعالیت وی که یک خانه قدیمی در محدوده خیابان هاشمی بود، بیش از ۳۰۰۰ دستگاه تلفن همراه مسروقه کشف و ضبط شد. تلفن‌های همراهی که برخی از آنها اوراق و با گوشی‌های دیگر مونتاژ شده بود.

رئیس کلانتری ۱۱۹ مهرآباد جنوبی با اشاره به انجام بازجویی از متهم افزود: این فرد در بازجویی‌های اولیه اقرار کرد که تلفن‌های همراه مسروقه را با قیمتی بسیار پایین از سارقان خریداری کرده و با یکسری وسایل امکان ردیابی آن را از بین برده بود. همچنین قطعات برخی از گوشی ها را نیز با یکدیگر مونتاژ کرده و در کنار خیابان به فروش رسانده است. همچنین قطعات اضافی را نیز جداگانه به فروش رسانده است.

نورآبادی با اشاره تشکیل پرونده برای متهم دستگیر شده، گفـت: تحقیقات ماموران برای شناسایی و دستگیری دیگر افراد مرتبط با این مالخر نیز در حال انجام است و متهم دستگیر شده هم روانه دادسرا شد.