درخواست کمک خدمه یک کشتی تجاری ایرانی از روسیه/ بستری شدن 10 ملوان در آستراخان

خدمه کشتی تجاری ایران که از بندر آستراخان درخواست کمک پزشکی کرده بودند، در بیمارستان این شهر روسیه بستری شدند.

به نقل از اسپوتنیک، ساعاتی پیش 10 ملوان کشتی تجاری ایران به نام "تینا" مستقر در بندر آستراخان که به سندروم عفونت حاد روده‌ای دچار شده بودند، از این بندر درخواست کمک‌های پزشکی کردند. بنابر درخواست خدمه این کشتی، هر 10 ملوان در بیمارستان آستراخان بستری شدند.

بنا بر اعلام مسئولان روسی حال هیچ‌کدام از ملوانان ایرانی وخیم نیست و علت بیماری خدمه کشتی ایرانی مشخص نشده است.

کنسول ایران در سرکنسولگری کشورمان در آستراخان در خصوص وضعیت ملوانان ایرانی که در این بندر بستری هستند توضیح داد: ما در خصوص ملوانان ایرانی با مالک کشتی در ایران صحبت کردیم. شرکت هم مشخص شد. آن‌ها اعلام کردند که 9 نفر از خدمه ایرانی مشکل پیدا کردند اما وزارت حوادث غیرمترقبه روسیه شمار بیماران را 10 نفر اعلام کرده است. بیماری اکثر آنها شدید نیست. کنسولگری با آن‌ها دیدار خواهد کرد تا اگر به تمدید اقامت نیاز داشته باشند، این موضوع حل شود.

وی در ادامه افزود: چنین حوادثی طبیعی است و هم اکنون نمی‌توان زمان مشخص بازگشت ملوانان را اعلام کرد. ما کشتی‌هایی داشتیم که در داخل آن‌ها ملوان‌های بودند. گاهی اوقات آن‌ها مسموم می‌شدند و یا دچار امراض دیگری می‌شدند. ممکن بود چند روزی نیز بستری بشوند. اقامت ملوان‌ها محدود بود ولی با هماهنگی که با دولت آستراخان داشتیم اقامت آن‌ها را تمدید کردیم. امیدوار هستیم که در این مورد نیز مشکل خاصی پیش نیاید.