هوای سالم پایتخت در ششمین روز مرداد/احتمال کاهش دمای هوا در روز دوشنبه

دمای هوای تهران در ششمین روز مرداد ۱۳۹۸ با شاخص کیفیت ۶۳ در شرایط سالم قرار دارد. همچنین پیش‌بینی شده که تا روز دوشنبه دمای هوا روند کاهشی خواهد داشت.

خبرگزاری میزان- دمای هوای تهران در ششمین روز مرداد ۱۳۹۸ با شاخص کیفیت ۶۳ در شرایط سالم قرار دارد. همچنین پیش‌بینی شده که تا روز دوشنبه دمای هوا روند کاهشی خواهد داشت.

هوای سالم پایتخت در ششمین روز مرداد/احتمال کاهش دمای هوا در روز دوشنبه به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، پیش بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی در ششمین روز مرداد ۹۸ است و برای برخی ساعات (به ویژه بعدازظهر) افزایش میزان ابرناکی و وزش باد نسبتاً شدید (بزرگی بالاتر از ۵ متربرثانیه) انتظار می‌رود.

طبق نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، در بیشتر اوقات روز جاری (یکشنبه) شرایط کیفیت هوای سالم در بیشتر مناطق شهر تهران برقرار بوده و احتمال می‌رود وزش باد طی برخی ساعات احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال داشته باشد.

به تدریج در اواخر وقت یکشنبه از میزان ناپایداری جوی کاسته شده و با تداوم این وضعیت جوی تا روز دوشنبه، شرایط برای تجمع موقتی آلاینده‌ها در صبحگاه هفتمین روز از مرداد ۹۸ دور از انتظار نخواهد بود.

همچنین با افزایش تابش نور خورشید در طول روز به همراه در دسترس بودن سایر عوامل برای انجام واکنش‌های فتوشیمیایی، شرایط برای شکل‌گیری آلاینده ازن مهیا شده و احتمال می‌رود افزایش نسبی در غلظت این آلاینده در بعد از ظهر روز دوشنبه (بین ساعات ۱۴ تا ۱۸) نسبت به روز جاری مشاهده شود.

بر این اساس، با توجه به افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها (از جمله ذرات معلق و آلاینده ازن) طی برخی ساعات روز دوشنبه، انتظار می‌رود وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت به طور موقت در آستانه شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه‌های حساس قرار گیرد. همچنین دما تا روز آینده روند کاهشی خواهد داشت.