پیشنهاد اختصاص یک میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای تامین هزینه‌های سیستان‌وبلوچستان

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: پیشنهاد دادیم از صندوق توسعه ملی، مبلغ یک میلیارد دلار برای ساخت بزرگراه، راه آهن چابهار- زاهدان و سرخس و همچنین تامین آب شرب استان اختصاص داده شود.

خبرگزاری میزان- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: پیشنهاد دادیم از صندوق توسعه ملی، مبلغ یک میلیارد دلار برای ساخت بزرگراه، راه آهن چابهار- زاهدان و سرخس و همچنین تامین آب شرب استان اختصاص داده شود.

موهبتی احمدعلی موهبتی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با بیان اینکه در منطقه سیستان بخشی از روستا‌ها بخاطر عدم توسعه شبکه‌های آبرسانی شهری و روستایی با مشکلاتی روبرو هستند، اظهار کرد: در چابهار و منطقه جنوب سیستان نیز به‌جهت اینکه منابع آبی آن از دریا و آب شیرین‌کن تامین می‌شود، با شروع فصل گرما و وقتی مصرف بالا می‌رود، تامین آب به اندازه مورد صورت نمی‌گیرد.

استاندار سیستان و بلوچستان یادآور شد: در مناطق روستایی در شهرستان چابهار که مجتمع آبرسانی وجود دارد، آب تعداد ۲۶۱ روستا که از سد زیردان تامین می‌شود، البته بخشی از این پروژه اجرا شده و بخشی هم در حال ساخت است.

موهبتی توضیح داد: همچنین در مجتمع آبرسانی ۲۱۰ روستایی پایین دست سد پیشین، آب در سد وجود دارد، اما در انتقال و توزیع به روستا‌ها با مشکل مواجه هستیم. از صندوق توسعه ملی مبلغی برای توسعه زیرساخت‌های انتقال آب، مبلغی اختصاص داده شده که کافی نیست.

وی تاکید کرد: مجتمع آب‌رسانی دیگری هم برای ۱۱۰ روستای پایین دست سد ماشکید احداث شده که باز در آنجا آب وجود دارد ولی این مجتمع کامل نشده است. مجتمع‌های آب رسانی۲۰، ۴۰ و ۵۰ روستایی نیز برای شهر‌های بمپور و سرباز در دست ساخت است.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: پیشنهاد دادیم از صندوق توسعه ملی، مبلغ یک میلیارد دلار برای ساخت بزرگراه، راه آهن چابهار- زاهدان و سرخس و همچنین تامین آب شرب استان اختصاص داده شود؛ امیدواریم این مصوبه مورد تایید قرار بگیرد و مشکلات استان حل شود.