۲ گردشگر در زاینده رود غرق شدند

مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی چهارمحال وبختیاری گفت: ۲ گردشگر عصر یکشنبه در رودخانه زاینده رود حوالی روستای "چلوان" شهرستان سامان غرق شدند.

ایرنا: مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی چهارمحال وبختیاری گفت: ۲ گردشگر عصر یکشنبه در رودخانه زاینده رود حوالی روستای "چلوان" شهرستان سامان غرق شدند.

محسن ابراهیمی روز یکشنبه با اعلام این خبر افزود: ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه امروز یک آقای ۴۵ ساله و دختر ۱۶ ساله در این رودخانه غرق شدند که برغم احیای قلبی و ریوی، این ۲ تن جان باختند.

به گفته وی، این افراد با تلاش اعضای جمعیت هلال احمر، تیم نجات غریق شهرستان و کمک جوامع محلی به بیرون از رودخانه انتقال داده شدند.

فرماندار شهرستان سامان نیز گفت: این دختر ۱۶ ساله که از شهرکرد از سوی موسسه قلم چی به حاشیه رودخانه آمده بود بر اثر بی احتیاطی به داخل رودخانه سقوط کرد.

کمال اکبریان افزود: نیروی خدماتی این موسسه برای نجات جان این دانش آموز به داخل رودخانه می روند که به دلیل شدت جریان آب و ناآشنایی با فنون شنا هر نفر غرق شدند.

به گفته وی، این افراد با تلاش اعضای جمعیت هلال احمر، تیم نجات غریق شهرستان و کمک جوامع محلی چند کیلومتر پایین تر از آب گرفته شدند.

براساس اعلام گزارش پزشکی قانونی چهارمحال و بختیاری در سال گذشته ۲۲ مورد فوتی (۵ زن و ۱۷ مرد) به دلیل غرق شدن به مراکز پزشکی قانونی استان ارجاع شدند که نسبت به سال ۱۳۹۶ که ۱۴ مورد (۱ زن و۱۳ مرد) بود ۵۷ درصد افزایش داشته است.