خانواده‌ها تهدید به خودکشی فرزندانشان را جدی بگیرند

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد با اشاره به ضرورت هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی، گفت: خانواده‌ها تهدید به خودکشی فرزندانشان را جدی بگیرند.

«فخرالسادات خامسی‌هامانه» در نشست ساماندهی خدمات دستگاه‌های استان برای افراد آسیب دیده اجتماعی با اشاره به وجود برخی نا آگاهی‌ها و رفتار‌های غلط برخوردی در بروز خودکشی از جمله جدی نگرفتن تهدید به خودکشی فرزندان از طرف خانواده‌ها، اظهار کرد: ایجاد فضایی عاطفی در خانواده و پرهیز از ایجاد جوی استرس‌زا، غیرحمایتی، پرمشاجره و سرد ازنظر عاطفی در خانه، میزان اقدام به خودکشی در افرادی که افکار خودکشی دارند را کاهش خواهد داد.

وی هم اندیشی، همکاری و هماهنگی نهاد‌های اجتماعی استان در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی، از جمله خودکشی را امری اساسی و ضروری دانست و بر داشتن برنامه‌ای راهبردی و عملیاتی در این حوزه تاکید کرد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد همچنین مداخله جدی دانشگاه علوم پزشکی، انجام تحقیق در رابطه با علل و عوامل انجام خودکشی در استان، تقویت ساختار اورژانس اجتماعی، حضور و همکاری جدی صدا و سیما و رسانه‌ها در مباحث آسیب‌های اجتماعی، تولید محتوا جهت استفاده از فرصت شبکه‌های اجتماعی برای بالا بردن سطح آگاهی‌های اجتماعی را از ضروریات کاهش و رفع این معضل در استان دانست.

آمار خودکشی در استان یزد پایین‌تر از میانگین کشوری است.