یک راس بره آهو در مه ولات رها شد+عکس

یک راس بره آهو در منطقه شکار ممنوع نوبهار شهرستان مه ولات رها شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست مه ولات افزود: این بره آهو دو ماه پیش با یک دستگاه خودروی عبوری در حوالی روستای جعفرآباد این شهرستان برخورد کرده و از ناحیه پا مصدوم شده بود.

حمید جوانبخت گفت: بره آهوی مصدوم پس از تیمار و نگهداری توسط یکی از همیاران محیط زیست شهرستان خلیل آباد، با هماهنگی ادارات حفاظت محیط زیست شهرستانهای مه ولات و خلیل آباد به منطقه شکار ممنوع نوبهار شهرستان مه ولات منتقل شد و توسط محیط بانان در طبیعت رها شد.

یک راس بره آهو در مه ولات رها شد+عکس

وی ادامه داد: شهروندان می توانند در مواجهه با حیوانات آسیب دیده، حیوان آزاری، شکار غیرمجاز، تخریب و آلودگی طبیعت و هرگونه تخلفات زیست محیطی مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن ۵۶۷۲۹۱۰۰ به اداره حفاظت محیط زیست مه ولات و یا سامانه استانی ۱۵۴۰ به صورت شبانه روزی اطلاع دهند.

منطقه شکار ممنوع نوبهار مه ولات با بیش از ۱۷۰ هزار هکتار واقع در ضلع جنوبی این شهرستان، به صورت شبانه روزی توسط محیط بانان محافظت می شود.

این منطقه به‌ صورت دشتی و کویری و فاقد هر گونه چشمه، قنات و رودخانه طبیعی و دائمی است و زیستگاه گونه‌های جانوری متنوع شامل آهو، هوبره، گربه وحشی، روباه شنی، روباه معمولی، خرگوش، گرگ، شغال، کفتار، انواع پرندگان شکاری، تیهو، باقرقره شکم سیاه، کبوتر چاهی، انواع گنجشک سانان، انواع مارها و خزندگان است.

منطقه شکار ممنوع نوبهار مه ولات همچنین دارای پوشش گیاهی متناسب با مناطق کویری از قبیل آرتی پلکس، تاغ، گز و دانه شور است و در مجموع جزء مناطق فقیر از لحاظ پوشش گیاهی محسوب می شود.

فیض آباد، مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری مه ولات در ۲۰۷ کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد.