آتش سوزی گسترده در نیوزیلند/ یکهزار نفر تخلیه شدند

کوالالامپور- ایرنا - آتش سوزی گسترده در نیوزیلند و تهدید برخی مناطق مسکونی در حاشیه شهر 'کرایست چرچ' باعث تخلیه دستکم یکهزار نفر از منازلشان شد.

آتش سوزی گسترده در نیوزیلند/ یکهزار نفر تخلیه شدند
آتش سوزی گسترده در نیوزیلند/ یکهزار نفر تخلیه شدند

به گزارش ایرنا، تارنمای رادیو نیوزیلند روز پنجشنبه اعلام کرد صدها خانه در حاشیه شهر 'کرایست چرچ' با احتمال گسترش آتش سوزی تخلیه شده و تاکنون بیش از 11 منزل مسکونی در میان شعله های آتش نابود شده است.

'کرایست ‌چرچ' شهری ساحلی در استان 'کانتربوری' و مهمترین و بزرگ‌ ترین ‌شهر در جزیره جنوبی و سومین شهر بزرگ این کشور است.

حدود 450 خانه صبح پنجشنبه تخلیه شد و فیلم های منتشر شده نشان می دهد شعله های آتش تنها چند متر با خانه ها فاصله دارد.

آتش سوزی از منطقه بندر هیلز در اوایل هفته جاری آغاز شد، اما به سرعت در حال گسترش است و بیش از یکهزار و 800 هکتار را فراگرفته است.

'بیل انگلیش' نخست وزیر نیوزیلند که تمام برنامه های خود را لغو کرده است تا بر کنترل آتش سوزی و پیامدهای آن نظارت کند، گفت که علت آتش سوزی بندر هیلز در حال بررسی است و به نظر می رسد آغاز همزمان دو آتش سوزی کمی عجیب و غریب است.

وی با اشاره به اینکه این آتش سوزی به نظر کمی مشکوک بوده و تحقیقات در جریان است، گفت: از میزان خطر به نسبت روز چهارشنبه کاسته و آتش مهار شده است، اما تحت کنترل نیست.

15 بالگرد و هواپیما هم اکنون در حال مهار آتش در این منطقه نیوزیلند هستند و بسیاری از مدارس برای امنیت دانش آموزان تعطیل شده است.

یک خلبان بالگرد روز سه شنبه در حال مقابله با آتش سوزی کشته شد و در حال حاضر 200 آتش نشان نیز برای مقابله با آتش سوزی فعالیت می کنند.

آساق**1611**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی

گزارش مشکل
نیوزیلندتخلیه