نقض حریم خصوصی کاربران از سوی فیسبوک/ضعف نظارت بر فیسبوک در آمریکا

خبرگزاری رویترز ضمن اشاره به جریمه ۵ میلیارد دلاری فیسبوک به دلیل نقض حریم خصوصی کاربران اعلام کرد که این تنبیه ضعیف حاکی از نظارت ضعیف آمریکا بر عملکرد این شبکه اجتماعی است.

خبرگزاری میزان- خبرگزاری رویترز ضمن اشاره به جریمه ۵ میلیارد دلاری فیسبوک به دلیل نقض حریم خصوصی کاربران اعلام کرد که این تنبیه ضعیف حاکی از نظارت ضعیف آمریکا بر عملکرد این شبکه اجتماعی است.

آمریکا در نظارت بر فیسبوک ضعیف عمل می‌کند/تنبیه ضعیف انعکاسی از نظارت ضعیف بر شبکه‌های اجتماعی به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان ؛ رویترز می‌نویسد: یک جریمه ضعیف انعکاس دهنده ضعف نظارت بر فیسبوک در آمریکا است.

فیسبوک در راستای حل و فصل شکایت مربوط به نقض حریم خصوصی کاربران، جریمه ۵ میلیارد دلاری پرداخت خواهد کرد.

کمیسیون تجارت فدرال آمریکا که احتمالا روز چهارشنبه این جریمه را اعلام خواهد کرد قدرت کافی برای اعمال نظارت سرسختانه ندارد.

طی هفته‌های اخیر منتقدان از هر ۲ حزب دموکرات و جمهوری‌خواه از کمیسیون تجارت فدرال درخواست کرده‌اند تا موضع سرسختانه‌تری در قبال فیسبوک اتخاذ کند.

فیسبوک به صورت غیرقانونی اطلاعات ۸۷ میلیون کاربر را در اختیار شرکت «کمبریج آنالیتیکا» قرار داده است که این اقدام نقض توافق ۲۰۱۲ فیسبوک با کمیسیون تجارت فدرال آمریکا به شمار می‌رود.

بر اساس این گزارش جریمه‌ای که اکنون برای فیسبوک در نظر گرفته شده حدود ۶۷ درصد کمتر از حداکثر جریمه ممکن است.

توافق صورت گرفته اجازه جریمه ۱۶ میلیارد دلاری برای فیسبوک را برای هر نقض قانونی می‌دهد.

نقض حریم خصوصی فیسبوک که ۸۷ میلیون کاربر را تحت تأثیر قرار داده می‌تواند جریمه‌ای معادل ۱۴ میلیارد دلار داشته باشد.