امیرعبداللهیان: «ترامپ» حامیان تروریسم را ممنوع‌الورود کند

مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل، روابط تهران و حماس را خوب توصیف کرد و در واکنش به طرح رئیس‌جمهور آمریکا علیه مهاجران اعلام کرد، وی باید شهروندان کشورهایی مانند عربستان را ممنوع‌الورود کند که در حادثه 11 سپتامبر نقش داشتند.

خبرگزاری فارس:  «حسین امیرعبداللهیان» مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در امور بین‌الملل روابط میان تهران و جنبش حماس را محکم توصیف کرد.

وی در مصاحبه با «روسیا الیوم»، ابتدا به حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه در تابستان 2014 پرداخت و گفت: به دلیل اوضاع منطقه عربی و عدم ثبات در مصر و تونس و نیز شرایط در سوریه، عراق و برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس، اسرائیلی‌ها فکر کردند که فرصت برای حمله به نوار غزه و اشغال دوباره آن فراهم شده، اما چه چیزی اتفاق افتاد؟ جنگ چند روزی (51 روز) ادامه پیدا کرد اما در نهایت اسرائیلی‌ها نتوانستند در مقابل موشک‌های حماس و جهاد اسلامی ایستادگی کنند.

وی تصریح کرد: در مرحله‌ای، یک جریان از حماس جدا شد و دیدگاه‌هایش را در خصوص سوریه ارائه داد و با دیدگاه‌های جریان کلی در این جنبش اختلاف‌نظر پیدا کرد اما جنبش حماس به صورت کلی، از تهران به ویژه در دفاع از ملت فلسطین و حقوقش دور نشد.

امیرعبداللهیان در ادامه گفت: هم‌اکنون تلاش‌هایی در جریان است تا یک کنفرانس بین‌المللی در راستای دفاع بیشتر از ملت فلسطین برگزار شود؛ این کنفرانس هم‌اکنون در مرحله برنامه‌ریزی و هماهنگی است و به مجرد رسیدن به مرحله عملی، اعلام خواهد شد.

وی در خصوص دستور «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر ممنوعیت ورود شهروندان 7 کشور از جمله ایران به آمریکا گفت: ترامپ باید شهرواندن کشوری را ممنوع‌الورود می‌کرد که در حادثه 11 سپتامبر دست داشتند؛ عربستان سعودی یکی از کشورهایی بود که به صورتی گسترده در این حادثه و نیز در گسترش تروریسم در منطقه خلال سال‌های اخیر دست داشته است.

گزارش مشکل
حماسجنبش