پیدا شدن 3 گمشده در جنگل تنکابن

 رئیس جمعیت هلال احمر تنکابن گفت: سه شهروند بومی که در جنگل های منطقه ییلاقی لیجکوه به جیرکریم بخش مرکزی این شهرستان گمشده بودند، بامداد امروز توسط تیم امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر پیدا شدند.

یدالله صالحی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه این افراد به مدت چهار روز مفقود شده بودند، افزود : این افراد به هنگام عبور از جنگل گرفتار سرما ، برف و مه شدید شدند و از راه اصلی منحرف و هنگام بازگشت راه را گم کردند.

وی اظهار داشت : آنان پس از اینکه متوجه گم شدن خود در جنگل شدند از طریق تلفن همراه به خانواده هایشان اطلاع دادند و آنها نیز بلافاصله جمعیت هلال احمر را مطلع ساختند.

صالحی به آمادگی سریع تیم امداد و نجات کوهستان پایگاه هلال احمر اشاره کرد و بیان داشت : پس از اطلاع از این موضوع و تماس تلفنی که با گمشدگان داشتیم ، مسیر شناسایی شد و بلافاصله تیم امداد و نجات به همراه راه بلد محلی عازم منطقه شدند.

رئیس جمعیت هلال احمر تنکابن خاطرنشان کرد : شیب زیاد منطقه و تراکم درختان مشکلات زیادی را برای تیم امداد و نجات به وجود آورده بود ، اما خوشبختانه توانستیم افراد گمشده را پس از سه شب ماندن در جنگل ، از خطر سرمازدگی یخ و برف نجات داده به سلامت پیدا کنیم 

به گفته وی ، تیم امداد و نجات جمعیت هلال احمر پس از 15 ساعت تلاش بی وقفه توانستند این افراد را در ساعت 5:30 صبح امروز چهارشنبه به شهر انتقال دهند.

وی از کسانی که در این موقع از سال اقدام به سفر در مناطق جنگلی دارند خواست تا یک راه بلد محلی را در اختیار بگیرند تا دچار حادثه ای نشوند.

شهرستان 162 هزار نفری تنکابن در غرب مازندران واقع است.

گزارش مشکل
احمرهلالجنگل