عوامل تیراندازی‌های جمعی در آمریکا؛ مشکلاتی که به کشتار جمعی افراد در آمریکا منتهی می‎شود

اکثر مهاجمان که در سال ۲۰۱۸ اقدام به تیراندازی در اماکن عمومی آمریکا از جمله مدارس کردند، قبل از آن علایم تهدید آمیز از خود نشان داده بودند.

خبرگزاری میزان- اکثر مهاجمان که در سال ۲۰۱۸ اقدام به تیراندازی در اماکن عمومی آمریکا از جمله مدارس کردند، قبل از آن علایم تهدید آمیز از خود نشان داده بودند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، بر اساس گزارشی که از سوی مرکز ارزیابی تهدید ملی آمریکا منتشر شده است، دو سوم عاملان تیراندازی‌های جمعی در آمریکا سابقه مشکلات روحی داشته و انگیزه‌هایی همانند مشکلات شغلی و خانوادگی منجر به رخ دادن نیمی از این حوادث مرگبار شده است.

سرویس مخفی آمریکا در یک تحقیق در خصوص تیراندازی‌های جمعی در این کشور اعلام کرده اکثر مهاجمان که در سال ۲۰۱۸ اقدام به تیراندازی در اماکن عمومی از جمله مدارس کردند، قبل از آن علایم  تهدید آمیز از خود نشان داده بودند.


۲ سوم عاملان تیراندازی‌های جمعی در آمریکا سابقه مشکلات روحی و روانی داشته اند
همچنین در این گزارش خشونت توصیف شده نتیجه یک علت و یا انگیزه نیست.

نتایج این تحقیق بر این موضوع تاکید دارد که پلیس و نیرو‌های امنیتی آمریکا می‌توانند قبل از وقوع یک حادثه مرگبار و جان باختن ده‎ها نفر در تیراندازی‌های جمعی، علایم هشدار دهنده را شناسایی کرده و جلوی این حوادث تلخ را بگیرند.

به گزارش رویترز، این گزارش ۲۷ مورد تیراندازی جمعی در سال ۲۰۱۸ را که در آن‌ها ۹۱ نفر کشته و ۱۰۷ نفر زخمی شدند مورد مطالعه قرار داده است.

در تیراندازی‌های مطالعه شده حوادثی از جمله تیراندازی ماه فوریه در دبیرستان Marjory Stoneman در فلوریدا که ۱۴ دانش‎آموز به همراه ۳ نفر از کارمندان این دبیرستان کشته شدند و همچنین تیراندازی پیتسبورگ که ۱۱ کشته بر جای گذاشت را شامل می‌شود.

جیمز موری مدیر سرویس مخفی آمریکا در بیانیه‌ای در مورد گزارش منتشر شده گفت، تیراندازی‌ها بر ایمنی و امنیت اماکنی که شهروندان آمریکایی در آنجا فعالیت‌های شغلی، تحصیلی و روزانه خود را انجام می‌دهند تاثیر می‌گذارد.


۲ سوم عاملان تیراندازی‌های جمعی در آمریکا سابقه مشکلات روحی و روانی داشته اند
از هر ۱۰ عاملان تیراندازی‌های جمعی آمریکا ۹ نفر از قبل تهدید به حمله و تیراندازی کرده بودند و سه چهارم از آن‌ها قبل از حمله رفتار‌های نگران کننده‌ای از خود نشان داده بودند.

تحلیلگران این مرکز همچنین دریافتند که ۸ نفر از ۱۰ مهاجم طی ۵ سال اخیر زندگی‎شان تحت فشار موضوعات جدی همانند طلاق، بی کاری و یا بی خانمانی بوده است.

مدیر سرویس مخفی می‌گوید توجه به هشدار‌ها و علایمی که عاملان تیراندازی از خود نشان می‌دهند کمک می‌کند تا بهتر بتوان مانع از رقم خوردن این حوادث مرگبار در آمریکا شود.