گزارش زنده: ایران ۱ - لهستان صفر / برتری حیثیتی در ست نخست مقابل حریف جنجالی

تیم ملی والیبال ایران در حساس ترین بازی اش در لیگ ملت های جهان، بامداد امروز جمعه در شیکاگو به مصاف تیم قدرتمند لهستان رفت و در ست نخست با وجود جوسازی سنگین کادرفنی و بازیکنان حریف، با نمایشی خیره کننده بر حریف عنوان دار خود غلبه کرد. برد تیم ملی می تواند سند صعود به نیمه نهایی و نزدیک شدن به نخستین مدال تاریخ را در این سطح را امضا کند.

ست نخست؛ 25 بر 21 به سود ایران

تیم ایران با سرویس‌های هدفدار شفیعی خوب شروع کرد و در امتیازهای ابتدایی کولاکوویچ با درخواست ویدئوچک یک امتیاز برای ایران گزفت. اعتراض عجیب و شدید ویتال هینن در همان ابتدای مسابقه جو را بهم ریخت و بازیکنان لهستان را جری کرد.  این فریادها و اعتراض ها موجب ضربه به تیم لهستان شد و آنها جدال روی تور را به ایران واگذار کردند.

گرچه لهستانی‌ها در امتیاز 7 بازی را به تساوی کشاندند اما ناگهان ایران با سرویس های عالی امیر غفور نتیجه را به اختلاف 11 بر 7 رساند و درخواست دو وقت فنی هینن هم اثری نداشت. سرویسی با سرعت 119 کیلومتر توسط غفور امتیاز 16 را به ایران رساند تا برق از سر هینن بپرد. بعد از وقت استراحت فنی دوم ، شاگردان این مربی جنجالی اختلاف را با سرویس هایی که با کمک تور تغییر مسیر دادند، کم کردند، اما در نهایت در امتیاز حساس 19 یک توپگیری هوشیارانه توسط معروف، روحیه را به ایران برگرداند و این ست نخست با نتیجه 25 بر 21 به سود ایران خاتمه پیدا کرد. بازی در این ست بیش از هرزمان دیگری به شکل کری خوانی بین بازیکنان دو تیم درآمده بود و سرویس های کوبنده غفور توانست این جنگ تمام عیار را به سود ایران خاتمه داد.

گزارش زنده: ایران ۱ - لهستان صفر / برتری حیثیتی در ست نخست مقابل حریف جنجالی

تیم ملی والیبال ایران در بهترین فرم آمادگی خود گام به مرحله نهایی مهمترین تورنمنت والیبال دنیا گذارده است و بعد از ۵ سال برای کسب مدال تاریخی به مصاف حریفان سرسخت و پرآوازه می رود.

به گزارش تابناک ورزشی، شاگردان کولاکوویچ در اولین بازی خود به مصاف لهستانی رفته است که گفته می شد بدون کورک و کوبیاک ضعیف شده اما برتری این تیم مقابل برزیل قدرتمند، نشان داد که به هیچ عنوان نمی توان این قدرت اروپایی را دست کم گرفت و بازیکنان جایگزین لهستان برای پیروزی در هر مسابقه ای کافی هستند.

سال ۲۰۱۹ نیز برای ایران خوش یمن بوده و در حالی که لیگ جهانی به لیگ ملت‌ها تغییر نام داده، شاگردان کولاکوویچ بعد از ۱۲ برد و ۳ باخت در مرحله مقدماتی حالا پای به مرحله نهایی گذاشتند. بلندقامتان ایرانی در نخستین بازی خود در شرایطی به مصاف لهستان رفتند که این تیم در شب نخست مرحله نهایی برزیل پرستاره را ۳ بر ۲ شکست داد. در دور مقدماتی ایران با حمایت تماشاگران ارومیه‌ای توانست ۳ بر ۲ از سد لهستان عبور کند تا نهمین برد تاریخ خود را برابر این تیم قدرتمند به دست بیاورد. لهستان هم در سابقه ۲۰ رویارویی ۲ تیم ۱۱ برد تا قبل از این بازی کسب کرده است.

بازی ایران – لهستان در مرحله نهایی لیگ ملت ها 2019