گزارش زنده؛ ایران ۰ – ۰ لهستان

تیم ملی والیبال ایران بعد از 5 سال بار دیگر در مرحله نهایی لیگ ملت ها حضور دارد و در اولین بازی خود به مصاف لهستان رفته است.

ورزش سه: دقیقا 5 سال قبل بود که در چنین روزهایی تیم ملی والیبال ایران برای نخستین بار پای به مرحله نهایی لیگ جهانی 2014 گذاشت. خاطرات خوشی از آن سال در ذهن والیبال دوستان ایرانی ثبت شد، اما در نهایت تلاش معروف و یارانش به کسب مدال ختم نشد و آنها با عنوان چهارمی به کار خود پایان دادند.

سال 2019 نیز برای ایران خوش یمن بوده و در حالی که لیگ جهانی به لیگ ملت ها تغییر نام داده، شاگردان کولاکوویچ بعد از 12 برد و 3 باخت در مرحله مقدماتی حالا پای به مرحله نهایی گذاشتند. بلندقامتان ایرانی در نخستین بازی خود در شرایطی به مصاف لهستان رفتند که این تیم در شب نخست مرحله نهایی برزیل پرستاره را 3 بر 2 شکست داد.

لهستان که بدون برخی از ستاره های بزرگ خود به شیکاگو پای گذاشته، با شکست برزیل نشان داد اصلا دست و پا بسته نیست. شاگردان کولاکوویچ هم برای قطعی کردن صعود خود به نیمه نهایی و تکرار برد مرحله گروهی به مصاف لهستان رفتند.

در دور مقدماتی ایران با حمایت تماشاگران ارومیه ای توانست 3 بر 2 از سد لهستان عبور کند تا نهمین برد تاریخ خود را برابر این تیم قدرتمند به دست بیاورد. لهستان هم در سابقه 20 رویارویی 2 تیم 11 برد تا قبل از این بازی کسب کرده است.

ست اول:

* تیم ملی والیبال ایران در این بازی با پیراهن قرمز وارد زمین شده و مقابل لهستان سفیدپوش قرار گرفته است.
* همانطور که پیش بینی می شد، کولاکوویچ با این نفرات تیمش را به زمین فرستاد: سعید معروف، میلاد عبادی پور، پوریا فیاضی، سیدمحمد موسوی، علی شفیعی، امیر غفور و محمدرضا حضرت پور(لیبرو).
* اولین امتیاز این بازی روی اسپک امیر غفور به ایران رسید.
* تماشاگران ایرانی زیادی در سالن حاضر هستند و جو سالن کاملا به نفع ایران است.
* دومین امتیاز توسط مدافعان روی تور ایران و سومین امتیاز متوالی هم با سرویس شفیعی و خوش شانسی او کسب شد.
* بالاخره لهستان بعد از چند دقیقه توانست به اولین امتیاز خود در این بازی برسد.
* کلورس، بازیکن سرعتی زن لهستان یک امتیاز سرویس از ساعدهای عبادی پور گرفت.
* وقتی داور خطای تور محمد موسوی را را اعلام کرد، کولاکوویچ درخواست ویدیوچک داد. بعد از بازبینی مشخص شد خطایی صورت نگرفته و به همین خاطر داور سرویس را بجا داد. این اتفاق با اعتراض شدید هینن، سرمربی لهستان مواجه شد که اعتقاد داشت علاوه بر خطای تور، توپ در زمین ایران خوابیده است.