یک شهید مدافع حرم که رزمنده جبهه فرهنگی انقلاب بود

دو نفر از شهدای جنگ تحمیلی را برای جمع‌آوری خاطراتشان انتخاب کرده بود. یکی‌شان دانش‌آموز شهید عبدالمجید شریف‌زاده بود و دیگری شهید احد مقیمی، بی‌سیمچی شهید باکری که در کربلای 5 شهید شد.

خبرگزاری میزان- دو نفر از شهدای جنگ تحمیلی را برای جمع‌آوری خاطراتشان انتخاب کرده بود. یکی‌شان دانش‌آموز شهید عبدالمجید شریف‌زاده بود و دیگری شهید احد مقیمی، بی‌سیمچی شهید باکری که در کربلای 5 شهید شد.

یک شهید مدافع حرم که رزمنده جبهه فرهنگی انقلاب بود گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ شهید مدافع حرم «محمودرضا بیضایی» در تاریخ ۱۸ آذر ۱۳۶۰ در تبریز متولد شد و در روز ۲۹ دی سال ۱۳۹۲ در منطقه قاسمیه سوریه در راه دفاع از حرم اهل بیت (ع) توسط تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید.

خبرگزاری میزان بُرش‌هایی از زندگی این قهرمان کشورمان که در کتاب «تو شهید نمی‌شوی» توسط دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گردآوری شده است را منتشر می‌کند.

روایت هفتم

یادم هست کلاس دوم دبیرستان بود که یک روز دفترچه مخصوص ثبت خاطرات شهدا را که از بنیاد شهید گرفته بود با خودش به خانه آورد. دو نفر از شهدای جنگ تحمیلی را برای جمع‌آوری خاطراتشان انتخاب کرده بود. یکی‌شان دانش‌آموز شهید عبدالمجید شریف‌زاده بود و دیگری شهید احد مقیمی، بی‌سیمچی شهید باکری که در کربلای 5 شهید شد.

خیلی جدی برای جمع‌آوری خاطرات این دو شهید وقت گذاشت و هر دو دفترچه را پر کرد. با مادر معزز شهید شریف‌‌زاده مصاحبه‌ای انجام داده و یک کاست پر کرده بود. درباره شهید مقیمی هم به حاج بهزاد پروین قدس مراجعاتی کرده بود. با حاج بهزاد ارتباط نزدیکی برقرار کرده بود؛ آن چنان که سبب آشنایی من با ایشان هم شد. اینها همه به خاطر تعلقی بود که از زمان نوجوانی به فرهنگ جبهه و جنگ داشت.

همکاری‌اش با مستندی که سهیل کریمی در سوریه ساخت هم ادامه همین مسیر بود. بر اساس همین علایق فرهنگی، در سوریه خیلی زود با سهیل کریمی و محمد تاجیک جوش خورده بود و حسابی با هم رفیق شده بودند.

چند بار محمودرضا راش‌هایی را که سهیل کریمی در آنجا گرفته بود به من نشان داد. عکسی هم از او در کنار سهیل کریمی هست که نشسته‌اند پای لپ‌تاپ و راش‌هایی را که گرفته‌اند بازبینی می‌کنند.