راه‌های مواصلاتی سیستان و بلوچستان باز است

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش اکیپ‌های امدادی در سیستان و بلوچستان در حال حاضر همه محورهای مواصلاتی در سطح استان بازگشایی شده و برق کلیه مناطق وصل شده است.

رضا اربابی همچنین از وصل شدن برق همه روستاها در جنوب استان خبر داد.

وی ادامه داد: میانگین بارندگی سالانه سیستان و بلوچستان ۱۰۶ میلیمتر است ولی خوشبختانه در پی بارش مستمر روزهای اخیر در منطقه بلوچستان منابع آبی خوبی ایجاد شده و تنها در شهرستان نیکشهر ۱۶۴ میلیمتر یعنی معادل ۱.۵ برابر میانگین سالانه بارش داشته‌ایم.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استان خاطرنشان کرد: بیشترین میزان بارندگی را در شهرستان‌های چابهار، قصرقند، کنارک، ایرانشهر، فنوج، دلگان، خاش و نیکشهر طی چند روز اخیر داشتیم.

به گزارش ایسنا، وی افزود: بارندگی روزهای اخیر موجب قطع برق در ۳۰ نقطه از استان شده بود که در پی تلاش بی‌وقفه ۹۶ اکیپ شرکت برق استان در حال حاضر نواقص موجود برطرف شده و برق همه نقاط وصل است.

اربابی اضافه کرد: در روزهای اخیر ۵۰ اکیپ متشکل از نیروهای دانشگاه علوم پزشکی و اورژانس در پی بارندگی در سطح استان مستقر شدند که به تعداد زیادی از مردم استان از جمله ۹ خانم باردار امدادرسانی کردند.

مدیرکل مدیریت بحران سیستان و بلوچستان گفت: در روزهای اخیر ۸ روستا به دلیل آنکه در مسیر آب قرار داشتند و احتمال بروز خطر برای مردم این مناطق وجود داشت، تخلیه شده و مردم آن در مناطق ایمن اسکان موقت داده شده‌اند.

وی افزود: در چند روز اخیر در سطح استان به یک هزار و ۱۸۶ خانوار اسکان اضطراری داده شده و لوازم معیشتی اولیه در اختیار آنها قرار گرفته است. شرایط در استان در حال حاضر عادی است و مشکل خاصی وجود ندارد.

گزارش مشکل
بلوچستانبارندگی