نفس تالاب هامون تازه گشت/اشتغالزایی ارمغان تالاب برای ساکنان

تالاب هامون به عنوان سومین دریاچه بزرگ کشور نقش به سزایی در شکل گیری زیستگاه پرندگان مهاجر و آبزیان دارد و توانسته اشتغال را برای ساکنان این منطقه به ارمغان بیاورد.

خبرگزاری میزان- تالاب هامون به عنوان سومین دریاچه بزرگ کشور نقش به سزایی در شکل گیری زیستگاه پرندگان مهاجر و آبزیان دارد و توانسته اشتغال را برای ساکنان این منطقه به ارمغان بیاورد.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، دریاچه و تالاب بین‌المللی هامون سومین دریاچه بزرگ ایران محسوب می شود که پس از دریاچه خزر و دریاچه ارومیه قرار گرفته است.

این تالاب که در استان سیستان و بلوچستان واقع شده، در رده بندی جهانی رتبه هفتمین تالاب بین‌المللی جهان را از آن خود کرده و به عنوان یکی از زیستگاه‌های اصلی پرندگان و آبزیان به شمار می‌رود.

اشتغال‌زایی به برکت تالاب هاموناین دریاچه از سه دریاچه کوچک‌تر تشکیل شده که با بالا آمدن آب دریاچه یک دریاچه واحد را تشکیل می‌دهد.

هامون تنها منطقه در شرق ایران است که پرنده‌ها به آن مهاجرت می‌کنند و گونه‌های مختلف را شامل می‌شود.

اشتغال‌زایی به برکت تالاب هاموندر سال‌های اخیر به دلیل کاهش بارندگی‌ها و تغییر در شرایط آب و هوایی این تالاب رنگ و روی خشکسالی به خود دیده بود که در سال آبی جاری با بارش باران این تالاب جان دوباره‌ای گرفت و زندگی تازه‌ای به واسطه اشتغال زایی به اهالی خود به ارمغان آورد.

اشتغال‌زایی به برکت تالاب هاموناشتغال‌زایی به برکت تالاب هامون

برای دیدن سایر عکس‌ها بر روی لینک کلیک کنید.