ارائه پیشنهاد محل‌هایی برای اسکان موقت مغازه داران پلاسکو

رئیس هیات مدیره ساختمان پلاسکو از قول رئیس بنیاد مستضعفان برای احیای هرچه سریعتر ساختمان پلاسکو خبر داد.

رئیس هیات مدیره ساختمان پلاسکو با حضور در برنامه ۱۸:۳۰ شبکه خبر گفت: رئیس بنیاد مستضعفان اعلام کرده ساختمان جدید احیاء و طبق ضوابط به ذی‌نفعان انتقال داده می‌شود.

وی افزود: در جلسه‌ای که با آقای سعیدی‌کیا رئیس بنیاد مستضعفان داشتیم، ایشان قول دادند تا در زمان کوتاهتری و کم‌تر از دو سال بنای جدید را احداث کرده و به هر مستأجر همان مساحتی که پیش از این در اختیار داشته، تحویل داده شود.

البرزپور در پاسخ به این پرسش که چه تدابیری برای پرداخت خسارت، وام و سایر نیازهای کسبه در نظر گرفته شده و هیات رئیسه ساختمان پلاسکو چه نقشی در معرفی این افراد دارند، گفت: کسبه ساختمان از احوال همدیگر و زیان وارد شده آگاه هستند. در این ساختمان ۵۷۰ کاسب فعالیت داشته که کم‌ترین زیان وارد شده به آن‌ها نزدیک به ۵۰۰ میلیون تومان بوده است. در واقع خسارت وارد شده به این افراد چیزی در حدود ۵۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان بوده است.

به گزارش ایسنا، رئیس هیات مدیره ساختمان پلاسکو به صحبت‌های وزیر کشور اشاره کرد و گفت: آقای رحمانی فضلی قول مساعدت دادند تا محلی برای اسکان موقت مغازه‌داران ساختمان پلاسکو در نظر گرفته شود.

وی همچنین افزود: تا کنون محل‌هایی برای اسکان موقت مغازه داران پلاسکو پیشنهاد شده اما به طور دقیق نهایی نشده است اما به توجه به نزدیک بودن ایام عید و زمان کوتاهی که داریم  و ازآنجایی که بیشتر درآمد یک‌ساله کسبه در این سه ماه تامین می‌شود، لازم است سریعتر تمهیدات لازم اتخاذ شود. برای شواهد مطالبات، همه کسبه از بدهکاران فاکتور و امضاء دارند و شهود ما همان اسنادمان است. مثلا در همین آتش‌سوزی اسناد اجاره کسبه با بنیاد سوخته است.

گزارش مشکل
پلاسکوکسبهاسکان