توقیف 27 قلم محصول دارویی و مکمل قاچاق در کردستان

سنندج- ایرنا- دبیر کمیته قاچاق محصولات سلامت محور کردستان گفت: امسال 27 قلم محصول دارویی و مکمل قاچاق به ارزش 310 میلیون ریال و 2دستگاه تجهیزات پزشکی به ارزش سه میلیون ریال توقیف شده است.

سنندج- ایرنا- دبیر کمیته قاچاق محصولات سلامت محور کردستان گفت: امسال 27 قلم محصول دارویی و مکمل قاچاق به ارزش 310 میلیون ریال و 2دستگاه تجهیزات پزشکی به ارزش سه میلیون ریال توقیف شده است.

توقیف 27 قلم محصول دارویی و مکمل قاچاق در کردستان
توقیف 27 قلم محصول دارویی و مکمل قاچاق در کردستان

به گزارش ایرنا، مظفر اسلامی نیا روز سه شنبه در پنجمین جلسه کارگروه محصولات سلامت محور در سازمان غذا و داروی استان در سنندج با اشاره به بازرسی های و گشت های مشترک کمیته قاچاق افزود: پنج هزار و 973 عدد محصول آرایشی، بهداشتی قاچاق به ارزش 486 میلیون و 786 هزار و 300 ریال، 2هزار و 802 عدد کالای محصولا غذایی قاچاق به ارزش 490 میلیون و 844 هزار ریال در استان توقیف شده است.

وی با اشاره به بازدیدهای روتین از مراکز پخش و عرضه آرایشی و بهداشتی گفت: در این بازدیدها تعداد 683 مورد بازدید از مراکز عرضه محصولات آرایشی، هزار و 488 مورد بازدید از داروخانه ها و مراکز پخش دارو، 77 مورد بازدید از باشگاه های ورزشی، 55 مورد بازدید از مراکز عرضه تجهیزات پزشکی و شرکت ها، هزار و 270 مورد بازدید از آرایشگاه بانوان و مراکز عرضه محصولات آرایشی بهداشتی و 52 هزار و 357 مورد بازدید از مراکز پخش و عرضه مواد غذایی به عمل آمد است.

وی همچنین افزود: در سال جاری 138 کلاس آموزشی دایر شده و 9 هزار و 397 نفر آموزش های لازم را فرا گرفتند.

کارشناس روابط عمومی اموال تملیکی استان کردستان نیز گفت: امسال بیش از 20 تن کالا آرایشی، بهداشتی و غذایی شامل البسه مستعمل و دارو امحاء و از چرخه مصرف خارج شد.

جمال رضائیان ارزش ریالی این کالاها را پنج میلیارد و 130 میلیون ریال عنوان کرد و همکاری مستمر کمیسیون قاچاق غذا و دارو، صنعت و معدن و صدا و سیما را در این زمینه قابل تقدیر دانست.

جانشین دبیر کمیسیون نظارت بر کالا هم گفت: نظارت بر عرضه و توزیع محصولات آرایشی بهداشتی غیر استاندارد و قاچاق محصولات سلامت محور با سلامت مردم سروکار دارد و بسیار حساس و ضروری است.

علی خداویسی افزود: کمیسیون نظارت بر کالا و محصولات سلامت محور در راستای انجام وظایف خود هیچگونه اهمال کاری نخواهد کرد و اعضای کمیسون موظفند مصوبات جلسه قاچاق را با جدیت پیگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه مکمل های ورزشی و تقویتی و محصولات آرایشی و بهداشتی که سلامت جامعه را به خطر می اندازد نیازمند کنترل و نظارت جدی بوده افزود: کمیسیون قاچاق با عرضه و توزیع مکمل های ورزشی قاطعانه برخورد خواهد کرد.

وی اضافه کرد: از آنجا که عرضه و توزیع محصولات آرایشی بهداشتی غیر استاندارد و قاچاق عارضه جدی بر پوست ایجاد می کند مقابله با توزیع این کالاها ضروری است.

وی اظهارکرد: دانشگاه علوم پزشکی، اداره ورزش و جوانان، تعزیرات حکومتی و دستگاه قضا موظف است در این راستا با جدیت بیشتری وارد عمل شود.

در این جلسه بر پیگیری مصوبات قبلی کمیسیون قاچاق کالا از سوی اعضای کمیسیون تاکید شد.

7352/ 3020

**خبرنگار: شیوا اردلان منش/**انتشاردهنده: عبدالله رحمانی

** آگاهی از آخرین اخبار استان کردستان در کانال زیر:

@IRNASANANDAJ

https://telegram.me/joinchat/DHygAj7hzZXSBJmWuX3Bvg

انتهای پیام /*

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

گزارش مشکل
محصولاتبهداشتی