تعویق جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان «سروناز»/تمدیدمهلت ارسال آثار

تعویق جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان «سروناز»/تمدیدمهلت ارسال آثار

شیراز- برگزاری شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان «سروناز» به آذرماه ۱۳۹۸ موکول شد.

مدیر جشنواره های انجمن سینمای جوانان ایران در گفتگو با خبرنگار مهر با تایید این خبر، گفت: از آنجا که برگزاری جشنواره فیلم فیلم و عکس سینمای جوانان شیراز همزمان با ماه محرم بود لذا تصمیم بر این شد برگزاری جشنواره به تاریخ دیگری موکول شود.

سهیلا عسگری دیگر موضوعی که موجب شد جشنواره به آذرماه موکول شود همپوشانی با جشنواره فیلم کودک اصفهان ارزیابی کرد و افزود: مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس تشخیص دادند که شرایط برای برگزاری جشنواره منطقه ای سروناز مناسب نیست.

این در حالی است که معاون هنری و امور سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس هم به خبرنگار مهر گفت: جشنواره منطقه ای فیلم و عکس سینمای جوانان ایران که قرار بود شهریور ماه امسال برگزار شود به آذر ماه تغییر زمان داد.

رنجبر با بیان اینکه تاریخ برگزاری جشنواره همزمان با ماه محرم می شد، افزود: بدین خاطر تصمیم گرفتیم با توجه به اینکه تبلیغات جشنواره را می‌خواستیم به خوبی انجام دهیم ۵ روز پیش از آغاز ماه های های محرم و صفر بود که جهت این کار مناسب دیده نشد.

وی افزود: شاید به لحاظ فرصت تبلیغاتی و اینکه سطح شهر بدین خاطر آمادگی این کار را نداشته باشد نمی توانست برگزارکنندگان جشنواره منطقه ای سروناز را به هدفشان برساند.

معاون سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در ادامه گفت: موضوع دیگر اینکه جشنواره منطقه ای فیلم و عکس سروناز که با حضور ۱۶ استان برگزار می شود نیازمند آمادگی هایی از سوی ارگانها و فرهنگ و ارشاد اسلامی است، همزمانی با برنامه های ماه های محرم و صفر این اجازه را به ما نمی داد که جشنواره را برگزار کنیم.

رنجبر در عین حال همزمانی جشنواره منطقه ای سروناز با جشنواره بین المللی فیلم کودک اصفهان را مهم ترین دلیل تغییر تاریخ برگزاری این رویداد دانست و گفت: ممکن است همزمانی با جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان از اهمیت آن در حوزه اجرا و استقبال بکاهد لذا ناچار شدیم تاریخ جشنواره را از شهریور با آذر ماه موکول کنیم.

به گفته معاون سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، با توجه به اینکه سازمان سینمایی تغییراتی در تاریخ جشنواره فیلم کودک و نوجوان داده بود و تاریخ جشنواره انجمن را از ۲ تا ۵ شهریور به ۵ تا ۸ تغییر داده بود و قطعاً سراسر کشور مخصوصاً شیراز چند روز قبل از ماه محرم فضای این ماه خواهد بود، جشن فیلمسازان را با مشکل روبرو خواهد کرد.

وی دلیل دیگر را تقاضای تعداد زیادی از فیلمسازان دانست که بدلیل شرایط و سیاست ها جدید تولید و تامین اعتبار لازم و آماده شدن فیلم های تولیدی ارزیابی کرد و افزود: بدین خاطر جشنواره منطقه ای به بعد از ماه محرم و صفر موکول شد.

رنجبر تصریح کرد: فیلمسازان می توانند جهت برخورداری از حمایت تولید به پورتال انجمن مراجعه و فیلمنامه های خود را ارایه داده تا در صورت تصویب از حمایت تولید حرفه ای و نیمه حرفه‌ای برخوردار شوند.

وی با این حال به هنرمندان و علاقه مندان حضور در شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان ایران با عنوان سروناز اعلام کرد: عکاسان و فیلمسازان تا ۱۵ مردادماه به سایت انجمن مراجعه و ثبت نام کنند.

برپایه این گزارش، نخستین جشنواره ملی سینما و ادبیات نیز همزمان با شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان شیراز در این تاریخ برگزار خواهد شد.

جشنواره منطقه‌ای «سروناز» شیراز در سه بخش مسابقه فیلم کوتاه، فیلمنامه و عکس با حضور استان‌های فارس، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان، هرمزگان، اصفهان، قم، مرکزی و البرز برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان «سروناز»، ۴ تا ۷ آذرماه ۱۳۹۸ در شیراز برگزار می‌شود.