آیت الله مقتدایی:پس از برجام حقوق بشر عامل فشار غرب به ایران خواهد بود

قم- ایرنا- رئیس شورای سیاستگذاری حوزه های علمیه خواهران گفت: فشار غرب نسبت به ایران تمام شدنی نیست و پس بعد از برجام، حقوق بشر را دست مایه تحریم ها قرار خواهد داد.

قم- ایرنا- رئیس شورای سیاستگذاری حوزه های علمیه خواهران گفت: فشار غرب نسبت به ایران تمام شدنی نیست و پس بعد از برجام، حقوق بشر را دست مایه تحریم ها قرار خواهد داد.

آیت الله مقتدایی:پس از برجام حقوق بشر عامل فشار غرب به ایران خواهد بود
آیت الله مقتدایی:پس از برجام حقوق بشر عامل فشار غرب به ایران خواهد بود

به گزارش ایرنا، آیت الله مرتضی مقتدایی روز پنجشنبه در آیین تودیع و معارفه مدیر حوزه های علمیه قم، افزود: امروز یکی از مسائلی که بعد از به ثمر رسیدن برجام که اگر آن هم به ثمر برسد، باز فشار غرب از جمهوری اسلامی برداشته نمی شود و تحریم ها را ادامه می دهند، حقوق بشر است.

وی اضافه کرد: غرب ایراد غلط و بی انصافانه ای نسبت به ایران دارد و می گوید حقوق خواهران در کشور ما تضییع شده است.

وی بر لزوم پاسخ گویی خواهران طلبه به این شبهات تاکید و بیان کرد: ضرورت دارد که بانوان به میدان بیایند، عظمت این نظام را ابراز کنند و جایگاه زن را در این کشور به اثبات برسانند.

مقتدایی خطاب به طلاب خواهر، گفت: ضرورت دارد با تحصیل جدی علم و فراگیری علوم اهل بیت(ع) در مسیر حرکت انبیا که وظیفه ارشاد و هدایت انسان ها را عهده دار بودند، نقش آفرینی کنید و عزت زن مسلمان را به رخ جهانیان بکشید.

وی در ادامه به امتیازات منحصر بفرد جامعه الزهرا اشاره کرد و گفت: این نهاد حوزوی با ا تدبیر امام راحل و به امر مبارک ایشان تاسیس شده است؛ امام خمینی(ره) با روشنگری که داشتند پس از پیروزی انقلاب اسلامی تشخیص دادند که حوزه علمیه برای خواهران ضرورت دارد تا بتوانند با علوم اسلامی و اهل بیت(ع) آشنا شوند و به شبهات پاسخگو باشند.

وی افزود: این مرکز مورد حمایت ویژه رهبر معظم انقلاب است و ایشان با توجه به این که این موسسه یادگار حضرت امام است، عنایت ویژه ای نسبت به ارتقاء سطح علمی دانش پژوهان و طلاب آن دارند.

رئیس شورای سیاستگذاری حوزه های علمیه خواهران ادامه داد: این موسسه به نام مقدس صدیقه طاهره فاطمه زهرا(س) است که امتیاز ممتاز و بالایی محسوب می شود و به طور قطع مورد عنایت ویژه ایشان و فرزند والا مقام ایشان حضرت بقیه الله است.

وی با اشاره به ظرفیت های ویژه جامعه الزهرا، گفت: اساتیدی در این مجموعه فعال هستند که برخی بیش از 25 سال سابقه تدریس در علوم فقه، تفسیر، کلام و اخلاق دارند و می توانند برای تمام حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور از نظر علمی، تقوایی و تهذیبی الگو باشند.

وی ابراز امیدواری کرد: از وجود خواهران طلبه باسابقه درخشان و اساتید در حوزه های علمیه سراسر کشور برای تدریس و الگوی تهذیب استفاده شود.

مقتدایی با بیان این که خدمت در جامعه الزهرا افتخار است، گفت: اساتید، شاغلان و طلاب جامعه الزهرا برای پیشرفت این نهاد حوزوی تمام تلاش خود را به کار گیرند، خود را با این مجموعه تطبیق دهند و در تحصیل و تهذیب جدی باشند.

وی با اشاره به سوابق حجت الاسلام سید سجاد هاشمیان مدیر پیشین جامعه الزهرا، بیان کرد: گرچه طول مدیریت وی کوتاه بود، ولی تحول خوبی در برنامه های آموزشی و نیازهای عمرانی این نهاد ایجاد شد.

وی با بیان این که حجت الاسلام والمسلمین سید سجاد هاشمیان با اراده و اختیار خود استعفا داد،افزود: شورای سیاستگذاری حوزه های علمیه خواهران گزینه هایی مطرح شده برای مدیریت جامعه الزهرا را بررسی کرد و درنهایت حجت الاسلام والمسلمین سید محمود مدنی که سابقه ای طولانی در تدریس دروس حوزوی و حضور در این نهاد را دارد، انتخاب شد.

آیین تودیع و معارفه مدیر جامعه الزهرا با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری، آیت الله مرتضی مقتدایی رئیس شورای سیاستگذاری حوزه های علمیه خواهران، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، آیت الله سید محمد سعیدی تولیت حرم حضرت معصومه(س)، حجت الاسلام والمسلمین مروی معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری، حجت الاسلام والمسلمین محمود رضا جمشیدی مدیر حوزه های علمیه خواهران و سید مهدی صادقی استاندار قم در تالار بیداری اسلامی جامعه الزهرا برگزار شد.

در این آیین حجت الاسلام والمسلمین سید محمود مدنی به عنوان مدیر جدید جامعه الزهرا معرفی و از زحمات حجت الاسلام والمسلمین سید سجاد هاشمیان قدردانی شد.

/2085/ 6133/ خبرنگار: سمیه حیدری **انتشاردهنده:جعفر مسلمی

انتهای پیام /*

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

گزارش مشکل
خواهرانالاسلام