یخبندان جان 8 نفر را در ایتالیا گرفت

سرمای شدید قطبی، برف و یخبندان که از روز گذشته سراسر ایتالیا را فرا گرفته است، تاکنون 8 قربانی که اکثرا افراد کارتن خواب و بی بضاعت بودند را گرفت.

خبرگزاری ایرنا: سرمای شدید قطبی، برف و یخبندان که از روز گذشته سراسر ایتالیا را فرا گرفته است، تاکنون 8 قربانی که اکثرا افراد کارتن خواب و بی بضاعت بودند را گرفت.

به نقل از منابع خبری،بارش برف در مناطق مرکزی و جنوبی ایتالیا منجر به ایجاد اختلال در سیستم حمل و نقل عمومی، فرودگاه ها و ایستگاه های قطار در برخی مناطق شده تا جاییکه مسئولین از مردم دعوت کردند تا در حد امکان از جابجا شدن صرف نظر کنند.

موج جدید سرما و یخبندان از روز گذشته سراسر ایتالیا بویژه مرکز و جنوب این کشور را فرا گرفته است. پاپ فرانسیس نیز دستور باز بودن خوابگاه های موسسات خیریه واتیکان را حتی در طول روز داد تا افراد بی بضاعت بتوانند در آنجا پناه گرفته و غذای گرم بخورند.

همچنین ایستگاه های مترو که معمولا شب هنگام بسته هستند، جهت پناه دادن کارتن خواب ها باز مانده اند. سازمان مقابله با بلایای طبیعی نیز زنگ خطر قرمز را بویژه برای راه ها و خیابان ها در 6 استان این کشور بصدا درآورد. بارش برف حتی ارتفاعات بسیار پایین و سواحل جنوبی ایتالیا را سفید کرده است.