ایجاد بنیاد بین المللی فرهنگی هنری شاهچراغ(ع) با عنوان امین ولایت

ایجاد بنیاد بین المللی فرهنگی هنری شاهچراغ(ع) با عنوان امین ولایت

شیراز- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس خواستار ایجاد بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری احمدبن موسی شاهچراغ(ع) با عنوان امین ولایت در شیراز شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، صابر سهرابی ظهر یکشنبه در نشست شورای هماهنگی دهه کرامت کشور با بیان اینکه دهه کرامت فرصت غنیمتی برای همدلی همه دستگاه‌های استان به ویژه اعضای شوراست که برنامه‌ای درخور سومین حرم اهل بیت (ع) برگزار شود، افزود: برنامه‌های فرهنگی آئینی و هنری همزمان با دهه کرامت برگزار می‌شود که در این ۱۰ روز سراسر ایران گلبانگ شادی می‌شود.

دبیر ستاد بزرگداشت دهه کرامت فارس خواستار مردمی شدن برنامه‌های دهه کرامت شد و بیان کرد: فارس با هماهنگی بنیاد بین المللی امام رضا (ع) میزبان جشنواره شعر ملی رضوی است که یکی از شاخص ترین برنامه‌های ماست.

سهرابی به تولیت آستان مقدس شاهچراغ (ع) و مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشنهاد کرد که با توجه به گذشت ۱۶ سال از عمر پر برکت بنیاد بین المللی امام رضا (ع) که به وسیله آن تلاش‌های وافری با زبان هنر در معرفی شخصیت والای امام هشتم شده‌است بتوانیم در فارس بنیاد بین المللی فرهنگی شاهچراغ (ع) به عنوان امین ولایت را داشته باشیم تا بتوانیم تمام برنامه‌های فرهنگی و هنری را در لوای حضرت احمدبن موسی (ع) داشته باشیم تا منویات مقام معظم رهبری در راستای معرفی شیراز بعنوان سومین حرم اهل بیت (علیهم السلام) را در قالب این بنیاد رقم بزنیم.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان فارس اعلام کرد: امیدواریم این بنیاد را ثبت ملی و برنامه‌های فرهنگی و هنری را در راستای معرفی شاهچراغ (ع) به شکل مدونی سازماندهی کنیم.