تکذیب انفجار در خط لوله اهواز

یک منبع آگاه خبر انفجار در خط لوله اهواز را که از سوی یک گروه تجزیه طلب منتشر شد قویا تکذیب کرد.

به گزارش ایلنا، وی افزود: این خبر از سوی گروهی از تجزیه طلبان موسوم به الحوازی منتشر شده و از اساس اشتباه است.

این مقام آگاه خاطرنشان کرد: این گروه قبلا نیز در حادثه آتش سوزی پتروشیمی بوعلی سینا مدعی شده بودند که این حادثه از سوی آنان اتفاق افتاده است.

تجزیه طلبان وهابی الحوازی که مقر اصلیشان در انگلستان و شهر لندن است در تشکیلات رهبری کننده آن‌ها انجمن دوستی ایران و انگلیس وجود دارد و با سناریوی انگلستان درصدد هستند که بخش‌هایی از خوزستان را تجزیه کنند. در همین رابطه، تحرکاتی را در جنوب ایران آغاز کرده‌اند.

این تجزیه طلبان که خود را بنام «الاحوازی» معرفی کرده‌اند با تمسک به قوم گرایی که توسط برخی از کشورهای استکباری ترویج داده می‌شود، درصدد ایجاد اختلاف قومیتی در جنوب کشور هستند.

این گروه جدایی‌طلب که مرکزیت فعالیت خود را در شهر لندن قرار داده‌اند شهرهای خوزستان را به نام اختصاری جدایی طلبانه مانند شهر آبادن را «عبادان» و خرمشهر را «محمره» و شهر شادگان را «فلیحه» نامیده‌اند.

به گزارش «آسوشیتدپرس» یک جریان تجزیه طلب در منطقه اهواز در بیانیه‌ای در اواخر روز گذشته (سه شنبه) مدعی شده که لوله‌های نفتی در استان خوزستان را منفجر کرده است.

به گزارش اسوشیتدپرس این ادعا قابل تایید نیست اما قبلا نیز چنین حملاتی از سوی این گروه صورت گرفته است.

اسوشیتدپرس نوشت: رسانه‌های ایران و مقامات ایران در این مورد اظهار نظری نکرده‌اند.

در این بیانیه گفته شده که این حمله به دلیل امضای قراردادهای جدید نفت و گاز از سوی ایران با کمپانی‌های خارجی در پی توافق هسته‌ای بوده است.

در این بیانیه نسبت به انجام عملیات‌های گسترده‌تر در سال جاری هشدار داده شده است.

گزارش مشکل
تجزیهاهواز