اعضای باند کلاهبرداری 32 میلیارد ریالی کشور توسط پلیس استان مرکزی به دام افتادند

اراک - ایرنا - فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: اعضای باند کلاهبرداری 32 میلیارد ریالی کشور با هوشیاری و تلاش ماموران پلیس این استان به دام افتادند.

اراک - ایرنا - فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: اعضای باند کلاهبرداری 32 میلیارد ریالی کشور با هوشیاری و تلاش ماموران پلیس این استان به دام افتادند.

اعضای باند کلاهبرداری 32 میلیارد ریالی کشور توسط پلیس استان مرکزی به دام افتادند
اعضای باند کلاهبرداری 32 میلیارد ریالی کشور توسط پلیس استان مرکزی به دام افتادند

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری پلیس، سردار کیومرث عزیزی افزود: در پی ارجاع چند فقره پرونده کلاهبرداری از دادسرای ساوه با موضوع کلاهبرداری، این مسئله برای بررسی تخصصی توسط ماموران آگاهی شهرستان در دستور کار قرار گرفت.

وی بیان کرد: با دریافت اظهارات شاکیان پرونده و در بررسی های اولیه مشخص شد اشخاصی با راه اندازی و تاسیس یک شرکت پخش مواد غذایی، اقدام به تبلیغات گسترده در شهرستان ساوه کردند و به ظاهر در امر خرید و فروش مواد غذایی فعالیت داشته اما، در عمل خرید های دیگر از جمله آهن الات، ضایعات، غلات، ایزوگام و مصالح ساختمانی انجام می دادند و در قبال آن چک مهلت دار به کسبه ارائه می شد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد: بعد از مدتی فروشندگان کالاها متوجه می شوند که چک ها سرقتی، بلامحل و یا بدون اعتبار است.

سردار عزیزی عنوان کرد: با استعلام های انجام شده از شعب بانک های کشور و در بررسی های کارشناسی و تخصصی ماموران مشخص شد که اعضای این باند دسته چک های متعددی را با هویت های جعلی و یا با شگردهای خاص از افراد متعدد به دست آورده و سپس نسبت به ارائه چک های بلا محل در شهرهای اقدام کرده اند.

وی گفت: در روند تحقیقات یک نفر از افرادی که دسته چک های بلامحل به نامش بود شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش ایرنا، فرمانده انتظامی استان مرکزی اضافه کرد: متهم در بازجوی های صورت گرفته اقرار کرد که مدتی قبل به همراه فردی به یکی از شعب بانک در تهران مراجعه کرده و پس از افتتاح حساب و گرفتن دسته چک و امضاء تمام چک ها، مبلغی را دریافت و دسته چک را به او تحویل داده است.

سردار عزیزی گفت: در ادامه تحقیقات، اعضای دیگر این باند در تهران که با افتتاح یک باب مغازه، چک های متعلق به یکی از متهمان اصلی پرونده را خرج می کرد را شناسایی و دستگیر کردند.

وی عنوان کرد: در بازجویی های صورت گرفته مشخص شد که این فرد در خرج دسته چک ها با اعضای باند کلاهبرداری، همکاری می کرد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی اضافه کرد: در روند رسیدگی به پرونده های تشکل شده مخفیگاه 2 نفر دیگر از متهمان که با این باند همکاری داشتند نیز در زنجان شناسایی شد و هر 2 نفر دستگیر شدند.

سردار عزیزی اظهار کرد: در ادامه 2 عضو دیگر این باند که یک زوج هستند نیز در شهرستان قرچک ورامین شناسایی و یکی نفر آن ها دستگیر و از این متهم مقادیر زیادی اوراق و چک های برگشتی کشف شده است.

وی خاطر نشان کرد: در روند رسیدگی به این پرونده تاکنون 6 نفر دستگیر شده اند و بررسی ها حاکی از آن است متهمان پرونده با هویت های جعلی و شگردهای گوناگون از 35 بانک دسته چک گرفته اند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: تاکنون یک هزار و 170 چک برگشتی متعلق به آنان برگشت خورده است.

سردار عزیزی عنوان کرد: در استعلام انجام شده مشخص شده اعضای این باند از تعداد 247 فقره چک برگشتی 32 میلیارد ریال مال نامشروع بدست آورده اند.

وی گفت: تحقیقات تکمیلی در این پرونده ادامه دارد.

3005/6013/خبرنگار: معصومه صفری**انتشار دهنده: مژگان حیدری*

گزارش مشکل
چکبانددسته