عزت و اقتدار امروز ایران در پرتو مجاهدت‌های امام خمینی (ره) است

عزت و اقتدار امروز ایران در پرتو مجاهدت‌های امام خمینی (ره) است

دامغان - استاد حوزه علمیه قم بابیان اینکه عزت و اقتدار امروز ایران همه در پرتو مجاهدت‌های امام راحل است، گفت: زنده نگه داشتن یاد امام امروز یک ضرورت است.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت‌الاسلام سید حسین شاهچراغی عصر دوشنبه در سی‌امین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۱۵ خرداد سال ۴۲ به میزبانی مسجد جامع دامغان ضمن بیان اینکه عزت و اقتدار امروز ایران همه در پرتو مجاهدت‌های امام راحل است، ابراز داشت: به همین سبب زنده نگه‌داشتن یاد امام (ره) امروز وظیفه همگانی محسوب می‌شود.

وی بابیان اینکه خط و مشی امام (ره) راه پیروزی است، اضافه کرد: ایمان به مردم از ویژگی‌های بارز آن شخصیت ارزنده بود که امروز این فکر و اندیشه پس از گذشت ۳۰ سال از ارتحال ایشان می‌درخشد.

این واعظ اعزامی از حوزه علمیه قم بابیان اینکه امام خمینی (ره) اهل سازش نبود و هیچ‌وقت زیر بار ذلت و خواری نرفت، ابراز داشت: امام راحل در مقابل دشمنان ایستاد و انقلاب با اتکا به مردم به پیروزی رسید.

شاهچراغی بابیان اینکه ولایت‌فقیه از اصول و خط امام (ره) بوده است، تصریح کرد: اندیشه، راه و مرام امام خمینی (ره) برگرفته از تفکر دینی بود و همه مسئولان نظام موظف هستند تا با اتمام وجود برای پرفروغ‌تر شدن یاد و خاطره ایشان بکوشند.

وی با اشاره به اینکه یاد و نام امام (ره) یادآور اتحاد، همدلی و تأکید بر وحدت کلمه، توکل به خدا، دین‌باوری خدا است، افزود: رمز عبور از مشکلات و سختی‌های موجود پیروی از سیره امام (ره) در سایه رهبری انقلاب است.

استاد حوزه علمیه قم بابیان اینکه انقلاب اسلامی ایران با عرفان امام راحل گره‌خورده است، اضافه کرد: شناخت امام (ره) نیاز امروز جامعه بشری است که باید در این راه و معرفی این شخصیت ارزنده به همگان و به‌ویژه نسل جوان بیش از گذشته تلاش شود.