حماسه ۱۵ خرداد اندیشه تشکیل حکومت اسلامی را پایه گذاری کرد

حماسه ۱۵ خرداد اندیشه تشکیل حکومت اسلامی را پایه گذاری کرد

شهر قدس- امام جمعه شهر قدس گفت:حماسه ۱۵ خرداد اندیشه تشکیل حکومت اسلامی را پایه گذاری کرد.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام رضا جوکار ظهر دوشنبه در مراسم بزرگداشت سی امین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) که در مسجد جامع این شهر برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: اشرافی گری آفت بزرگ برخی مدیران است و بعضی مدیران گرفتار اشراف و تجمل شده اند.

وی ادامه داد: حرف دل مردم را کسی می فهمد که از جنس مردم باشد و زمانی که گفته می شود سفره مردم کوچک شده را درک کند نه اینکه گستردگی و پر چرب بودن سفره خود، سختی و گرفتاری مردم را بپوشاند.

جوکار ۱۵ خرداد را کلید نجات اسلام برشمرد و در این باره نیز افزود: ۱۵ خرداد اندیشه تشکیل حکومت اسلامی را پایه گذاری کرد و نهضت و اندیشه حکومت دینی و اسلامی را شکل داد.

وی ادامه داد: امروز جمهوری اسلامی ایران تنها پرچمدار اسلام است و حاکمان مسلمان نمای دیگر کشورها علیه اسلام دست در دست دشمن قدم بر می دارند و قیام ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ حدود ۱۵ هزار نفر فدای اسلام شد.

امام جمعه قدس رحلت امام خمینی (ره) را تلخ ترین حادثه برای ملت ایران برشمرد و این اتفاق بزرگ را به رحلت پیامبر اکرم (ص) تشبیه کرد و گفت: در زمان صدر اسلام پیامبر اکرم (ص) از مکه به مدینه هجرت نمود و با این نیت که در مدینه یک حکومت اسلامی و دینی شکل گیرد و مردم با یک شور و نشاط به استقبال پیامبر خدا آمدند و مردم در دوران ۱۰ ساله حکومت پیامبر روزهای خوب و خوشی را تجربه نمودند تا اینکه پیامبر رحلت کرد و از دست دادن آن بزرگوار تلخ ترین ایام برای مردم و خبر خوش برای دشمنان اسلام بود چرا که آنها تنها رحلت پیامبر را فاتحه اسلام نیز قلمداد می کردند و از آنجا که پیامبر در واقعه غدیر جانشین خود را انتخاب نموده بود دشمنان در نهایت شکست خوردند.

جوکار اظهار داشت: اگر تاریخ زندگی و حکومت پیغمبر اسلام را با تاریخ امام خمینی (ره) تطبیق دهیم می بینیم که تمامی اتفاقات و رویدادهایی که در زمان حکومت پیامبر اتفاق افتاده در زمان رهبر کبیر انقلاب نیز تکرار شده است.

وی به ویژگی های امام خمینی (ره) و همچنین رهبر معظم انقلاب که ادامه دهنده راه، اهداف و آرمانهای آن بزرگوار هستند اشاره کرد و تصریح کرد: امروز ۴۰ سال از انقلاب اسلامی می گذرد و می بینیم که در دوره ۱۰ ساله اول رهبری امام خمینی (ره) همه اهداف و خط و مشی هایی که دنبال می شد در دوران ۳۰ سالگی دوم انقلاب نیز این ویژگی ها با قوت و هماهنگ پیش رفته و آنچه امروز رهبری تصمیم می گیرد همان تصمیم ایام ده ساله اول انقلاب است.

جوکار گفت: امام خمینی به راه هایی که انتخاب می کرد اعتقاد و ایمان داشت و واگذار نمودن تمامی امورات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و....به مردم را باور داشت و این موضوع در زمان مقام معظم رهبری نیز به پیوست همان ایام پیش رفته است.