برگزاری بیش از ۷۰ رزمایش در جنوب روسیه

نیروی هوایی روسیه بیش از ۷۰ رزمایش در جنوب این کشور برگزار می‌کند.

نیروی هوایی روسیه بیش از ۷۰ رزمایش در جنوب این کشور برگزار می‌کند.

برگزاری بیش از ۷۰ رزمایش در جنوب روسیه به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از‌ خبرگزاری تاس، وادیم آستافیف، سخنگوی منطقه نظامی جنوبی روسیه اعلام کرد ­نیروی هوایی این کشور در جریان دوره آموزشی تابستانی خود بیش از ۷۰ رزمایش در مقیاس گسترده در جنوب روسیه برگزار خواهد کرد.

وادیم آستافیف گفت،برنامه آموزش نبرد برای واحد‌های هوانوردی شامل ۴۰ رزمایش آموزش پرواز و برای تیم‌های تهاجمی نیرو‌های دفاع موشکی و نیرو‌های رادار شامل ۳۰ رزمایش تاکتیکی خواهد بود.

به گفته این سخنگو، در جریان این رزمایش‌ها نیرو‌های هوایی روسیه بیش از ۱۵ هزار ساعت با هواپیما‌های Su-۲۴، Su-۲۵SM، Su-۳۰SM و Su-۳۴ و بالگرد‌های Mi-۸AMTSh، Mi-۲۸N و Mi-۳۵M برای تمرین عملیات شناسایی هوایی، پوشش هوایی و حمله به اهداف هوایی و زمینی دشمن فرضی پرواز انجام خواهند کرد.

گردان‌های رادار و موشک‌های ضدهوایی نیز در منطقه استراخان در جنوب روسیه و بوریاتیا در سیبری شرقی اقدام به تمرین با استفاده از مهمات واقعی خواهند کرد.

به گفته این سخنگو، نیرو‌های دفاع هوایی منطقه نظامی جنوبی روسیه همچنین در رزمایش مشترک روسیه و مصر با نام پیکان دوستی که تابستان ۲۰۱۹ در مصر برگزار می‌شود، شرکت خواهند کرد.