شرق از پاسخگویی صددرصدی سازمان ملی استاندارد به شهروندان خبر داد

روزنامه شرق در گزارشی در صفحه اقتصادی خود ، عملکرد دستگاههای کشور در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات را بررسی کرد که در این گزارش سازمان ملی استاندارد ایران جزو دستگاههایی است که به همه درخواست های شهروندان پاسخ داده است.

به گزارش انتخاب؛براساس این گزارش، سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات که بر پایه قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات مصوب سال 1388 شکل گرفت تا همه مردم بتوانند بی هیج واسطه ای سئوالات و درخواست های خود را از دستگاههای اجرایی گوناگون مطرح کنند . در این فرآیند معیار بررسی عملکرد دستگاههای مختلف کشور میزان پاسخگویی و شفافیت است.

در این گزارش آمده است پاسخگویی صرف به سئوالات و درخواست ها نیز نمی تواند میزان شفافیت و پاسخ گویی واقعی را نمایان کند برهمین اساس در دسته بندی های دیگر مواردی از جمله دستگاههایی که به هیج یک از درخواست های شهروندان پاسخ نداده اند ، دستگاههایی که بیشترین درصد شکایت از پاسخ هایشان ثبت شده و دستگاههایی که به سامانه متصل نشده اند را در گزارش خود لحاظ کرده است.

این رسانه مکتوب از سازمان ملی استاندارد ایران به عنوان یکی از دستگاههایی که صد در صد پاسخگوی سئوالات شهروندان بوده، یاد کرده است.

لینک کوتاه