۱۵ خرداد در نیم قرن اخیر همه جهان را تحت تاثیر قرار داده است

۱۵ خرداد در نیم قرن اخیر  همه جهان را تحت تاثیر قرار داده است

پیشوا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ۱۵ خرداد در نیم قرن اخیر همه جهان را تحت تاثیر قرار داده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، سید عباس صالحی عصر دوشنبه با حضور در همایش گرامیداشت قیام ۱۵ خرداد ۴۲ طی سخنانی اظهار داشت: حضرت امام خمینی (ره) با نهضت و انقلابی که به‌پا کرد در واقع اسلام را زنده و عزت و عظمت را نصیب ملت ایران کرد.

صالحی با بیان اینکه عزت و قدرت امروزمان را مدیون امام راحل (ره) و شهدای گرانقدر هستیم افزود: شهدای ۱۵ خرداد با حرکت خداجویانه خود، نقطه عطف نهضت امام (ره) و انقلاب را خلق کردند.

وی گفت: مردم‌پیشوا در مجاورت امامزاده عظیم‌الشان جعفربن موسی‌الکاظم (ع) همواره پیشتاز حرکت های ایثارگرانه بوده اند و رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند که پیشوا مرکز شهادت است.

وز یر فرهنگ و ارشاد ا س ل امی بیان داشت: ۱۵ خرداد مبدا همه‌اتفاقاتی بود که در نیم قرن اخیر نه تنها ایران بلکه جهان اسلام و حتی تمامی جهان را تحت تاثیر قرار داد.

صالحی در ادامه افزود: نسلی که ۱۵ خرداد و انقلاب اسلامی را آفریدند، مظلومانه اما مومنانه و جسورانه پا در این میدان نهادند.

وی بیان داشت: یاد امام راحل (ره) با گذر زمان فراموش نمی‌شود بلکه هر روز باطراوت‌تر، تازه‌تر و زنده‌تر می‌گردد زیرا روح جاویدانی در ایشان نهاده شده بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه امام (ره) همواره به مردم اعتماد داشت و ذره‌ای در این امر دچار تردید نشد اظهار داشت: حمایت مردم از اقصی نقاط کشور از نهضت انقلابی ایشان ثابت کرد که امام در این اعتماد اشتباه نکرده است.

صالحی گفت: امام با اعتماد به مردم مسیر را برای مشارکت سیاسی و اجتماعی آنها گشود و مسیر امت را در پشتیبانی از نهضت و مشارکت جویی و مردم سالاری دینی باز کرد.

وی بیان داشت: بنیانگذاز انقلاب اسلامی، جوانان را همدم خود می‌دانست و نسل جوان مخاطب اصلی ایشان بودند و کار نهضت را با همین جوانان به عنوان ذخیره پایان‌ناپذیر کشور پیش برد.