تاکید سازمان ملل بر توقف جنگ و خشونت در روز عید فطر در افغانستان

نماینده ویژه سازمان ملل متحد در افغانستان بر توقف جنگ و خشونت در روز‌های عید سعید فطر در این کشور تاکید کرد.

نماینده ویژه سازمان ملل متحد در افغانستان بر توقف جنگ و خشونت در روز‌های عید سعید فطر در این کشور تاکید کرد.

تاکید سازمان ملل بر توقف جنگ و خشونت در روز عید فطر در افغانستان به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، «تدامیچی یاماموتو» نماینده ویژه سازمان ملل متحد در افغانستان با انتشار پیامی به مناسبت عید سعید فطر از طرف‌های درگیر جنگ خواست برای اینکه مردم افغانستان بتوانند جشن عید را در فضای آرام برگزار کنند، جنگ و خشونت را متوقف کنند.

این در حالی است که در آستانه عید سعید فطر، میزان حملات انتحاری و انفجار‌ها در افغانستان به ویژه در کابل افزایش یافته است.

انفجار امروز در یک دستگاه مینی بوس حامل کارمندان کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات غیرنظامی افغانستان پنج کشته و بیش از ده زخمی بر جا گذاشت.

وزارت کشور افغانستان نیز اعلام کرد: در یک ماه اخیر که مصادف با ماه مبارک رمضان بود، صد و نود و سه غیرنظامی بر اثر جنگ، حملات انتحاری و انفجار‌های کنار جاده‌ای در افغانستان جان خود را از دست دادند و در این مدت بیش از دویست نیروی پلیس نیز کشته شدند.

این در حالی است که گروه دادخواهی حفاظت از غیرنظامیان افغانستان نیز دیروز با انتشار گزارش ماهانه خود از افزایش دو برابری تلفات غیرنظامیان در یک ماه اخیر در مقایسه با ماه قبل از آن خبر داد.